17.12.2017. 10:57
Traumas dēļ Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta maču sestdien nepabeidza latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, bet uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals šajā turnīrā debitēja ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Gudļevska pārstāvētā Bridžportas «Sound Tigers» komanda sestdien savā laukumā ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveica uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Vilksbāres/Skrentonas «Penguins», pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Latviešu vārtsargs uzsāka šo maču, laukumā pavadītajās vairāk nekā 22 minūtēs atvairot septiņus no astoņiem pretinieku metieniem, tomēr otrā perioda sākumā viņš ķermeņa apakšdaļas traumas dēļ spēli nebija spējīgs turpināt. Viņa vietā stājās Kristofers Gibsons, kurš tika galā ar 14 no 15 metieniem.

Gudļevskis šosezon ir «Sound Tigers» otrais numurs, bet aizvadītajās 13 spēlēs viņš vidēji ielaidis 2,81 ripu un ticis galā ar 89,3% metienu.

Tikmēr Bļugers sestdien metienus pa vārtiem neveica, bet dueli noslēdza ar divām soda minūtēm un neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Toronto «Marlies» komanda sestdien savu skatītāju priekšā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās Manitobas «Moose» hokejistiem, pārtraucot piecu uzvaru sēriju.

Šonedēļ Dzierkals no Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) komandas Orlando «Solar Bears», kur demonstrēja rezultatīvu sniegumu, tika izsaukts uz AHL. Debiju šajā čempionātā viņš piedzīvoja sestdien, kad pret «Moose» izpildīja divus metienus pa vārtiem, bet dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Vēl vienā sestdienas mačā latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks ielaida piecus vārtus, bet viņa pārstāvētā Klīvlendas «Monsters» izbraukumā ar 4:5 (2:1, 0:1, 2:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Teksasas «Stars» hokejistiem, ciešot trešo zaudējumu pēc kārtas.

Kivlenieks šajā cīņā tika galā ar 27 no 32 metieniem. Pašlaik 21 gadu vecais latvietis šosezon 11 spēlēs vidēji ielaidis 3,06 ripas un atvairījis 89,0% metienu.

Citā sestdienas spēlē uzbrucēja Rūdolfs Balcera pārstāvētā Sanhosē «Barracuda» savā laukumā ar 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) piekāpās Beikersfīldas «Condors». Latvietis šajā mačā izpildīja divus metienus pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Visas līgas un Ziemeļu divīzijas līdere ar 42 punktiem 27 spēlēs ir «Marlies».

Tikmēr Atlantijas divīzijā ceturtā ar 33 punktiem 26 mačos ir «Penguins», bet piekto vietu ar 28 punktiem ieņem «Sound Tigers».

Centrālajā divīzijā «Monsters» ar 21 punktu 23 cīņās ieņem sesto pozīciju, savukārt «Barracuda» ar 23 punktiem 23 spēlēs ir septītajā pozīcijā Klusā okeāna divīzijā.