04.01.2014. 06:21
Latviešu hokeja vārtsargs Kristers Gudļevskis stājies Sirakūzu „Crunch” vārtos AHL spēlē un palīdzējis komandai izcīnīt uzvaru ar 6:3 pār Toronto „Marlies”.

Savā iepriekšējā AHL spēlē Kristers Gudļevskis nedaudz vairāk nekā perioda laikā ielaida četrus vārtus un tika nomainīts, savukārt nākamajā spēlē palika rezervē. Pirmajā 2014. gada „Crunch” spēlē gan viņš bija atpakaļ sākumsastāvā un palīdzēja komandai izcīnīt uzvaru pār Ziemeļu divīzijas līderi Toronto „Marlies”.

Mača sākums gan neliecināja par neko labu, jo „Crunch” atkal pamanījās ielaist vārtus mazākumā, bet otrā perioda sākumā „Marlies” uzbrucējs vēlreiz pārspēja Gudļevski, raidot vārtos latvieša iepriekš atsisto ripu (0:2).

Pēc tam gan beidzot atdzīvojās „Crunch” uzbrukums, kurš līdz perioda izskaņai paspēja panākt neizšķirtu, bet trešajā periodā ieslēdza nākamo ātrumu, gūstos četrus vārtus 10 minūtēs un nodrošinot uzvaru (6:3). Savus trešos vārtus „Marlies” guva uzreiz pēc paņemtā pusminūtes pārtraukuma.

Kristers Gudļevskis savā 12. Amerikas hokeja līgas mačā atvairīja 32 no 35 pretinieku metieniem un izcīnīja savu septīto uzvaru. Sezonā kopumā viņš vidēji ielaidis 2,71 vārtus un atvairījis 90,7% metienu.

Šī bija pirmā reize sezonā, kad „Crunch” spējusi gūt sešus vārtus, un savu piecu izbraukuma spēļu sēriju komanda turpinās jau rīt pret Binghemptonas „Senators”.

Kvebekas junioru hokeja līgas (QMJHL) spēlē ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlies Ņikita Jevpalovs, tomēr viņa pārstāvētais Blenvilas-Buābriānas "Armada" ar 3:4 atzina "Drakkar" pārākumu. Latvijas uzbrucējs (34 spēlēs 17+15) spēlēja pirmajā maiņā, tika pie negatīva koeficienta -1, izdarīja divus metienus pa vārtiem un uzvarēja divos no trim iemetieniem.

Savukārt Georgs Golovkovs un Dramondvilas "Voltigeurs" ar 2:3 piekāpās Kvebekas "Remparts". Golovkovam (34 spēlēs 9+20) negatīvs koeficients -1 un četri uzvarēti iemetieni (no 12).

Rietumu hokeja līgā (WHL) viens precīzs metiens padevās Edgaram Kuldam, bet Latvijas uzbrucēja pārstāvētais Edmontonas "Oil Kings" ar 6:3 uzveica "Moose Jaw Warriors". E.Kuldam (33 spēlēs 11+12) arī pozitīvs koeficients +1 un piecas soda minūtes, kad Latvijas uzbrucējs iesaistījās kautiņā ar "Warriors" hokejistu Mailzu Verkentainu.

Citā mačā Roberts Lipsbergs un Sietlas "Thunderbirds" ar 1:5 atzina "Red Deer Rebels" pārākumu. Latvijas uzbrucējs (35 spēlēs 22+8) cīnījās "Thunderbirds" pirmajā maiņā un palika ar negatīvu koeficientu -3.

Savienoto Valstu hokeja līgā (USHL) sauso zaudējumu piedzīvoja Muskegonas "Lumberjacks", kas ar 0:3 piekāpās "Musketeers". Mežcirtēju uzbrucējs Haralds Egle (22 spēlēs 1+1) mačam netika pieteikts.

Tikmēr Ziemeļamerikas hokeja līgā (NAHL) pie panākuma tika Sū "Eagles", kas ar 3:0 uzveica Džonstaunas "Tomahawks" . Savu vienīgo metienu realizēja uzbrucējs Bruno Birzītis (26 spēlēs 8+8), kura kontā arī rezultatīva piespēle, bet pa reizei savu komandas biedru vārtu guvumos asistēja arī uzbrucējs Sandis Zolmanis (16 spēlēs 3+9) un aizsargs Kristofers Bindulis (33 spēlēs 0+5).

Rezultatīva spēle šonakt padevusies arī Latvijas izlases aizsargam Ralfam Freibergam, kurš ar vārtiem un rezultatīvu piespēli sekmēja "Bowling Green Falcons" panākumu (7:0) pār "Alabama Huntsville Chargers". 23 mačos Freibergs ir iekrājis 15 (1+14) punktus, bet šonakt tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Citā mačā Teodors Bļugers un Minesotas štata universitātes komanda "Mavericks" ar 2:4 piekāpās Aļaskas "Nanooks" hokejistiem. Latvijas hokejista (19 spēlēs 3+8) kontā trīs metieni pa vārtiem.

Izmantotie resursi:TheAHL.com| The American Hockey LeagueQMJHL NetworkWHL NetworkUSHL The United States Hockey League - the best...| North American Hockey League | NAHLcollegehockeystats.com

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142