30.10.2015. 06:26
Latvijas hokeja vārtsargs Kristers Gudļevskis otro reizi pēc kārtas palika Tampabejas „Lightning” rezervē, kamēr komanda ar Benu Bišopu vārtos zaudēja „Avalanche” ar 1:2, tiesa, vismaz pārtrauca vairāk nekā divarpustundas ilgo sauso sēriju.

Pēc Andreja Vasiļevska nosūtīšanas uz AHL iegūt spēļu praksi Kristers Gudļevskis palika „Lightning” sastāvā kopā ar Benu Bišopu, un augumā raženais amerikānis stājās vārtos arī šonakt, darot to otro reizi pēc kārtas un desmito reizi Tampas 11 spēlēs šosezon. Bišops atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem, kamēr „Lightning” izdarīja par deviņiem metieniem vairāk. Tas gan neglāba no zaudējuma 1:2 pret „Avalanche”.

Denveras komandas sastāvā abus vārtus nokārtoja trīs uzbrucēji – pa 1+1 savā rēķinā ierakstīja Alekss Tangejs un Neitans Makinons, bet pieredzējušajam Džeromam Iginlam divas rezultatīvas piespēles. „Lightning” nebija guvusi vārtus arī iepriekšējās divās spēlēs un šonakt bīstami tuvu pietuvojās savam antirekordam, proti, 166 sausajām minūtēm pēc kārtas. No šāda likteņa gan izglāba Aleksa Killorna vārtu guvums vairākumā 35. minūtē, un „Lightning” savu sauso sēriju pārtrauca pēc 156 minūtēm. Pēdējās piecās spēlēs Tampabejas komanda guvusi tikai trīs punktus un cietusi trīs zaudējumus pēc kārtas.

"Lightning" nākamā spēle paredzēta naktī uz svētdienu pret Bostonas "Bruins".

Otrais zaudējums pēc kārtas lieliski sezonu uzsākušajai Monreālas „Canadiens”, tiesa, spēles pirmais periods nudien neliecināja, ka kas tāds iespējams, jo „Canadiens” viesos pret „Oilers” bija vadībā 3:0, turklāt šo vadību saglabāja līdz pat 40. minūtei. Monreālai par nelaimi, „Oilers” sastāvā sezonas pirmo spēli aizvadīja 20 gadus vecais vācietis Leons Draizaitls, kurš otrā perioda izskaņā realizēja vairākumu. Savukārt pēdējā perioda pirmajā pusē Brendona Deividsona un Benuā Pulē vārtu guvumos ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Konors Makdeivids (šosezon jau 12 punkti 11 mačos), un rezultāts jau 3:3.

Monreāla no rokām izlaida ne tikai vienu, bet divus punktus, jo 62 sekundes pirms pamatlaika beigām „Oilers” ātrajā uzbrukumā īstajā vietā vārtu priekšā atradās Draizaitls, kurš pēc piespēles no aizvārtes trieca ripu garām Kerijam Praisam un panāca 4:3. Edmontonai šī ir ceturtā uzvara šosezon, taču „Canadiens” ar 18 punktiem 11 mačos joprojām ir līgas līdere.

Savukārt iespaidīgi mazrezultatīvi turpina spēlēt Anaheimas „Ducks”, kura desmit mačos guvusi tikai desmit vārtus. Šodien pret „Blues” ar vieniem vārtiem gan pietika, lai tēmētu uz vismaz papildlaiku, taču 51. minūtē Sentluisas aizsargs Koltons Paraiko pamanījās gūt vārtus ar ļoti neprecīzu metienu, pēc kura ripa atsitās pret apmali, pēc tam pret „Ducks” vārtsargu Frederiku Andersenu un ieslīdēja vārtos. Paraiko šosezon jau septiņi punkti, turklāt arī „Blues” debitantu rekords – šonakt izdarīti desmit metieni pa vārtiem. Vārtus „Blues” sastāvā guva arī Vladimirs Tarasenko, kurš mača izskaņā cieta ceļgala traumu, taču vēlāk spēja atgriezties laukumā.

„Stars” spēja atspēlēties no 1:3 pret „Canucks”, pateicoties diviem Patrika Šārpa vārtu guvumiem, bet papildlaikā savus sezonas devītos vārtus guva Džeimijs Bens, izraujot Dalasas uzvaru. Dalasa līdz ar to pārņēmusi Rietumu konferences līderpozīcijas, kamēr čempione „Blackhawks” ar 1:3 piekāpās „Jets”, kuras rindās teicamu spēli aizvadīja vārtsargs Maikls Hatčinsons, atvairot 45 no 46 pretinieku metieniem.