11.06.2015. 05:53
Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa finālā rezultāts atkal kļuvis neizšķirts: Čikāgas "Blackhawks", pateicoties Brendona Sāda precīzajam metienam 47. minūtē, mājās ar 2:1 pārspēja Tampabejas "Lightning", gūstot otro panākumu sērijā. Viesiem nevarēja palīdzēt pamatvārtsargs Bens Bišops, kura vietu ieņēma Andrejs Vasiļevskis, bet rezervē atradās latvietis Kristers Gudļevskis.

Pēc diviem zaudējumiem pēc kārtas Čikāgas "Blackhawks" atkal veica izmaiņas gan aizsardzībā, izšķirošos vārtus ielaidušo Kailu Kumiski nomainot ar pieredzējušo veterānu Kimmo Timmonenu, gan uzbrukumā, vēlreiz izdarot Braiena Bikela un Krisa Verstīga rokādi.

Taču daudz ievērojamākas pārmaiņas skāra Tampabejas "Lightning", jo ārpus pieteikuma palika pirmais vārtsargs Bens Bišops, kurš iepriekšējā cīņā tika galā ar 36 no 38 metieniem, lai gan spēlēja ar acīmredzamu savainojumu. Tādējādi viesu vārtos devās 20 gadus vecais debitants Andrejs Vasiļevskis, bet rezervē palika Kristers Gudļevskis, un ar to ir gana, lai 22 gadus vecā latviešu vārtsarga, kurš šajā sezonā Nacionālajā hokeja līgā nav aizvadījis nevienu maču, vārds tiktu iegravēts uz Stenlija kausa.

Likumsakarīgi, ka Tampa izvēlējās piesardzīgāku spēles stilu, un mājiniekiem bija nepieciešamas vairāk nekā astoņas minūtes pirmā metiena izdarīšanai. Arī trešdaļas turpinājumā Čikāgas "Blackhawks" nevis izmantoja katru iespēju, lai pārbaudītu Vasiļevski, bet gan kombinēja un meklēja ideālo variantu, 20 minūtēs sāncenšu vārtus apdraudot tikai divas reizes. Tomēr aina mainījās.

Vispirms zviedru centra uzbrucējam Markusam Krīgeram izdevās mainīt tautieša Džonija Odujas, par kura dalību mačā rokas savainojuma dēļ bija šaubas, metiena no zilās līnijas trajektoriju, bet Tampabejas "Lightning" talkā nāca stabiņš. Taču 27. minūtē neglāba pat Vasiļevskis, pēc Breda Ričardsa raidījuma no distances un Patrika Šārpa cīņas vārtu priekšā pie ripas tiekot mājinieku kapteinim Džonatanam Teivzam, kurš nekļūdījās un guva pirmos vārtus finālā.

Tāpat kā divās iepriekšējās spēlēs, arī šoreiz Tampabejas "Lightning" nebija nepieciešams pārāk ilgs laiks, lai izdarītu spiedienu un atspēlētos. Piecas minūtes un septiņas sekundes vēlāk Valteri Filpula no aizvārtes atrada nepieskatīto Aleksu Kilornu, un pirmās maiņas uzbrucējs no ļoti tuvas distances izdarīja neatvairāmu metienu, panākdams 1:1.

Taču pēdējais vārds piederēja Čikāgas "Blackhawks", panākumu ar 2:1 mačā un 2-2 sērijā nokārtojot Brendonam Sādam. Iemetienam pretinieku zonā sekoja amerikāņu raķetes izlaušanās no laukuma kreisā stūra līdz vārtu priekšai un veiksmīgs metiens no neērtā satvēriena, kas kopumā 17 no 19 raidījumiem atvairījušajam Vasiļevskim izrādījās netverams. Pirms tam pārliktņa izturību pārbaudīja Timmonens.

Protams, noslēgumā krievu vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, Tampabejas "Lightning", kas iepriekšējās 25 minūtēs bija izdarījusi tikai četrus metienus, pie mājinieku vārtiem sarīkoja iespaidīgu karuseli, bet iespējas nespēja izmantot. Komandas kapteinis Stīvens Stemkoss nevis trāpīja tukšos vārtos, bet gan pa Brenta Sībruka nūju, cits viņa metiens atdūrās Korija Kroforda mūrī, Ņikita Kučerovs ripas lidojuma virzienu mainīja pāri vārtiem, tādējādi glābšanas operācija cieta neveiksmi.

Čikāgas "Blackhawks" šosezon uzvarējusi četras no četrām sērijas ceturtajām spēlēm, taču iespaidīgāks ir fakts, ka pirmo reizi kopš 1968. gada pirmās četras fināla sērijas cīņas noslēgušās ar vienu vārtu starpību.

Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa fināls turpināsies naktī no sestdienas uz svētdienu pulksten 3:00 pēc Latvijas laika Tampabejas "Lightning" laukumā.

Čikāgas "Blackhawks" - Tampabejas "Lightning" 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)Vārti: 26:40 Teivzs (Šārps, Hosa) 1:0, 31:47 Kilorns (Filpula, Stemkoss) 1:1, 46:22 Sāds (Keins) 2:1Soda minūtes: 8:6Metieni: 19:25Vārtsargi: Korijs Krofords - Andrejs Vasiļevskis