13.07.2015. 09:57
Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis darīs visu, lai varētu iekļūt un nostiprināties Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur viņš līdz šim aizvadījis vienu spēli. «Spiedīšu ārā no sevis maksimumu, lai tiktu NHL,» intervijā avīzei «Diena» sacīja Gudļevskis.

«Jaunam vārtsargam pilnīgi noteikti ir jāspēlē. Aizvadīt, teiksim, desmit spēļu sezonā - tas ir krietni par maz. Protams, mans mērķis ir spēlēt NHL, bet es tēmēju uz NHL ar domu tur palikt ilgāku laiku, nevis tikai vienu sezonu. Tāpēc pašreizējā periodā man ir jānobriest, lai es šai līgai patiešām būtu gatavs,» laikrakstam izteicies Gudļevskis. 

Spēlējot AHL čempionātā 22 gadus vecā Gudļevska atalgojums sezonā ir 60 000 ASV dolāru, bet atrodoties Tampabejas «Lightning» sastāvā tas pieaug desmitkārtīgi. 

«Pirms Ziemeļamerikas es divas sezonas spēlēju HK »Rīga« sastāvā Jaunatnes līgā, tāpēc atalgojums AHL mani pilnībā apmierina. Patlaban manā dzīvē naudai nav vēl tik lielas nozīmes. Man ir jāturpina pilnveidoties par labu vārtsargu. Pēc 25 gadiem būs vairāk jāsāk domāt par naudas pelnīšanu. Jāstrādā, lai dabūtu jaunu līgumu,» viņš sacīja. 

Iepriekšējā sezonā Gudļevskis Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārajā čempionātā Sirakjūsas «Crunch» vārtus sargāja 46 spēlēs, kurās vidēji savos vārtos ielaida 2,81 ripu. 

«Man pietrūkst vēl stabilitātes. Ja gribi kļūt par NHL vārtsargu, no desmit spēlēm deviņās vai, minimums, astoņās ir jādod iespēja komandai uzvarēt. Tas ir normāls NHL vārtsarga ritms, un ir jāiemācās, kā to uzturēt,» teica Gudļevskis. 

Latvijas vārtsargam ar «Lightning» ir spēkā vēl viena gada līgums. 

Viņš atklāja, ka šogad ļoti vēlējies pārstāvēt Latvijas nacionālo komandu pasaules čempionātā Prāgā. To gan nevarēja realizēt, jo Tampabejas vienība spēlēja Stenlija kausa izcīņā, turklāt aizkļuva līdz finālam. 

«Spiedīšu ārā no sevis maksimumu, lai tiktu NHL. Cīnīšos līdz pēdējai iespējai,» viņš sacīja. Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties