30.09.2015. 08:46
Jaunajai Nacionālās hokeja līgas sezonai turpina gatavoties Latvijas spēlētāju pārstāvētās komandas. Kristera Gudļevska Tampabejas "Lightning" un Ronalda Ķēniņa Vankūveras "Canucks" atzina attiecīgi Pitsburgas "Penguins" (2:4) un Sanhosē "Sharks" (1:2) pārākumu, bet Bufalo "Sabres" bez Zemgus Girgensona ar 4:0 sakāva Toronto "Maple Leafs".

Otro pārbaudes spēli starpsezonā aizvadīja Kristers Gudļevskis, kura pārstāvētais Tampabejas "Lightning" viesos ar 2:4 piekāpās Pitsburgas "Penguins". Gudļevskis pirmos vārtus ielaida jau 14. sekundē, kad no vārtu priekšas rezultātu atklāja Sergejs Plotņikovs (1:0). 16. minūtē Īens Kouls no kreisā iemetienu apļa vēlreiz pārspēja Gudļevski un panāca 2:1, bet 32. minūtē Gudļevskis ielaida arī trešos vārtus – Jevgēņijs Malkins tika pie atlēkušās ripas un no tuvas distances raidīja to vārtu stūrī (3:2).

Otrās trešdaļas gaitā, kā jau paredzēts, Gudļevski nomainīja komandas jaunieguvums Kevins Pulēns, kurš vienu ripu ielaida, "Lightning" spēlējot vairākumā – Pitsburgas "Penguins" svinēja uzvaru ar 4:2. Statistika par izdarīto metienu skaitu pa Gudļevska vārtiem pagaidām nav pieejama. Savā pirmajā pārbaudes spēlē pēc savainojuma sadziedēšanas Gudļevskis pret Floridas "Panthers" (4:1) atvairīja 17 no 18 metieniem.

Zaudējumu piedzīvoja Vankūveras "Canucks", kas izbraukumā ar rezultātu 1:2 atzina Sanhosē "Sharks" pārākumu. Ronalds Ķēniņš spēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Džaredu Makenu un Janiku Hansenu. Latviešu spēlētājs laukumā pavadīja 12 minūtes un 52 sekundes, tostarp 12 sekundes mazākumā, izdarīja vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ķēniņam tā bija ceturtā spēle starpsezonā, latviešu hokejists to laikā sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -4 un pie rezultativitātes punktiem nav ticis. Citā mačā Bufalo "Sabres" bez Zemgus Girgensona sastāvā ar 4:0 pārspēja Toronto "Maple Leafs".

Latvijas spēlētāju pārstāvētie klubi nākamās pārbaudes spēles aizvadīs naktī uz piektdienu. Bufalo "Sabres" viesosies pie Minesotas "Wild", Vankūveras "Canucks" izbraukumā tiksies ar Edmontonas "Oilers", bet Tampabejas "Lightning" uzņems Dalasas "Stars".