11.10.2015. 08:14
Amerikas Hokeja līgā sezonas atklāšanas spēles aizvadījušas Kristera Gudļevska un Ronalda Ķēniņa pārstāvētās komandas - Gudļevska "Crunch" svinēja uzvaru 4:3, bet Ķēniņa "Comets" zaudēja ar 1:2.

Kristers Gudļevskis šonakt stājās "Crunch" vārtos un sezonas pirmo ripu ielaida 12. minūtē, kad viņa komanda spēlēja mazākumā, un "Valley" hokejists guva vārtus uzreiz pēc Gudļevska atsistās ripas. Tas gan netraucēja "Crunch" pirmo periodu noslēgt ar vadību 3:1, bet 27. minūtē pārsvaru palielināt arī līdz 4:1.

Gudļevskis vēlreiz bija spiests kapitulēt 30. minūtē un mača izskaņā, kad ripa vārtos tika raidīta pēc cīņas vārtu priekšā. Rezultāta starpība kļuva minimāla, taču "Crunch" izdevās noturēt uzvaru ar 4:3. Gudļevskis šajā izbraukuma mačā atvairīja 26 no 29 pretinieku metieniem, ieskaitot komandas glābšanu pēdējā minūtē, kad tika atvairīts pēkšņs metiens no tuvas distances

AHL sezonas pirmo maču aizvadīja arī Ronalds Ķēniņš, kura pārstāvētā Jutikas "Comets" ar 1:2 piekāpās "Sabres" fārmklubam "Americans". Ķēniņš atzīmējās ar divām soda minūtēm un vienu metienu pa vārtiem, kā arī neitrālu lietderības koeficientu. Ķēniņš šo maču iesāka nomināli trešajā uzbrucēju maiņā.

ECHL uzvaru guva Ralfs Freibergs un Toledo komanda, kura ar 2:1 pieveica Kalamazū "Wings". Freibergam pozitīvs lietderības koeficients +1 un viens metiens pa vārtiem savā otrajā ECHL sezonas spēlē.

Rezultatīvi QMJHL turpina spēlēt Mārtiņš Dzierkals, kurš šonakt izdarīja rezultatīvu piespēli "Huskies" sastāvā. Viņš komandai palīdzēja panākt 1:1 pret "Voltigeurs", kad piedalījās vairākuma izspēlē pirmā perioda beigās. Mačā kopumā gan nācās piekāpties pēcspēles metienos ar 3:4, turklāt savu bullīti neizmantoja arī Dzierkals. Maču viņš noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu un pieciem metieniem pa vārtiem. Sezonas pirmajās astoņās spēlēs viņam jau 13 punkti.

Rietumu hokeja līgā (WHL) pēc pāris spēļu diskvalifikācijas "Wheat Kings" sastāvā atgriezies Rihards Bukarts, kurš gan neglāba komandu no zaudējuma "Oil Kings" ar 3:4. Uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienos, kuros Bukarts izpildīja komandas pirmo mēģinājumu, taču kļūdījās, tāpat arī viņa partneri un zaudējums.

Savienoto Valstu hokeja līgā Georgs Golovkovs un "Waterloo Black Hawks" cieta zaudējumu ar 2:3. Golovkovs punktus neguva un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2. Statistikā viņam arī fiksēts viens metiens pa vārtiem. Šajā līgā mačs arī Haraldam Eglem un viņam tas otro dienu pēc kārtas izdevās rezultatīvs - "Madison Capitals" sastāvā vārti un rezultatīva piespēle, palīdzot ar 4:0 pieveikt savu bijušo komandu "Lumberjacks". Abus punktus Egle gan nopelnīja vairākumā, tādēļ lietderības koeficients viņam šoreiz neitrāls. Sezonas pirmajās četrās spēlēs Egle savācis piecus punktus.

Izmantotie resursi:TheAHL.com| The American Hockey LeagueSyracuse Crunch cracks open new season by...QMJHLUSHL StatsFlashScore.com: Live Soccer Scores, Livescore