02.05.2014. 20:09

Jau pirmajās sekundes Latvijas izlase nopelnīja skaitlisko vairākumu, kuru pēc brīža arī realizēja. Lielisku saspēli starp Aleksandru Ņiživiju un Mārtiņu Cipuli ar vārti guvumu noslēdza pieredzējušais uzbrucējs Vasiļjevs (1:0). Divas minūtes vēlāk rupjš spēka paņēmiens tika izpildīts pret Jāni Jaku, ļaujot Latvijai otro reizi spēlē aizvadīt divu minūšu vairākumu. Tomēr pēc 120 sekundēm rezultāts uz tablo bija nemainīgs, latviešiem izpildot tikai vienu bīstamu metienu pa norvēģu vārtiem.

Trešdaļas viducī divreiz mazākumā Latviju atstāja Georgijs Pujacs un Guntis Galviņš, taču abās reizēs Norvēģijas izlase nespēja izmantot izdevības rezultātu izlīdzināt. Atlikušajās trešdaļas minūtēs abas vienības apmainījās ar noraidījumiem, bet kopumā laukumā aizritēja līdzvērtīga cīņa, Kristeram Gudļevskim vairākkārt glābjot izlasi no vārtu zaudējuma. Tomēr ar rezultativitāti neviena no valstsvienībām nespēja izcelties.

Otrās trešdaļas pirmās minūtes laukumā aizritēja haotiski, izlasēm regulāri kļūdoties un nespējot nostāties pretinieku zonā. Mača 26.minūtē noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Gudļevskis, bet pavadīt divas minūtes uz noraidīto soliņa devās Māris Jass. Tomēr arī šoreiz norvēģi nespēja rezultātu izlīdzināt, Latvijas izlases aizsargiem lieliski darbojoties savā teritorijā. Kopumā otrajā trešdaļā laukumā vairāk aizritēja fizisks hokejs, spēlētājiem regulāri cīnoties pie bortiem. 36.minūtē Roberts Lipsbergs palīdz izlasei nopelnīt kārtējo vairākumu mačā, tomēr Latvija viena spēlētāja pārsvaru nespēja izmantot. Vairākumā Latvijas komanda uzsāks trešo trešdaļu, kad viduszonā neatļauti tika klupināts pieredzējušais Ņiživijs.

Latvijas izlasei trešās trešdaļas sākumā vairāk nekā minūti bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tas netika izmantots. Kad komandas spēlēja vienādos sastāvos, lieliska iespēja gūt otros vārtus bija Mikam Indrašim, kurš tomēr nespēja no vārtsarga atlēkušo ripu raidīt vārtu augšējā daļā - tā aizlidoja pāri vārtiem.

Tomēr nedaudz vēlāk Latvijas valstsvienība panāca savu, jo Andris Džeriņš no ripas atbruņoja Norvēģijas izlases aizsargu, bet pirmais pie tās bija Bukarts, kurš, ilgi nevilcinoties, ar nūjas neērto pusi panāca 2:0. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, laukumā izcēlās pamatīgi asumi, kuros iesaistījās Māris Bičevskis, taču mazākumā bija jāpaliek norvēģiem, turklāt arī turpinājumā Norvēģijas hokejisti izcēlās ar rupjībām, taču Latvijai skaitlisko pārsvaru tā arī neizdevās izmantot.

Šai cīņai netika pieteikts aizsargs Artūrs Kulda, kā arī uzbrucēji Zemgus Girgensons un Kaspars Daugaviņš.

Bratislavā notiekošā pārbaudes turnīra pirmajā mačā ceturtdien Latvijas izlase ar 3:5 zaudēja Slovākijai. Mačs ar Slovākiju Latvijai bija pirmais šajā sagatavošanās ciklā, kurā palīdzēja galvenais treneris Teds Nolans, kā arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošie Zemgus Girgensons un Kristers Gudļevskis, kurš gan cīņai bija pieteikts kā rezerves vārtsargs.

Latvijas izlase uz Slovākiju devusies 26 spēlētāju sastāvā. Mājās palika vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš gan devies uz Šveici un līdz ar to no cīņas par vietu sastāvā izstājies, aizsargs Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucēji Koba Jass, Miķelis Rēdlihs, Roberts Jekimovs un Ronalds Ķēniņš, kurš ir saaukstējies.

Kā zināms, pirmās sešas pārbaudes spēles Latvija aizvadīja Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā. Latvijas izlase vispirms izbraukumā divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai, turpinājumā tā vispirms savā laukumā ar 2:3 zaudēja, bet pēc tam ar 1:0 uzvarēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju. Savukārt pagājušās nedēļas nogalē ar 2:1 un 6:3 divreiz tika pārspēta Francija.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25.maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.Latvijas hokeja izlases sastāvs pārbaudes turnīram Bratislavā: