28.02.2014. 07:27
Jaunais latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis ceturtdien otro reizi karjerā tika pieteikts Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlei, tomēr viņa pārstāvētā Tampabejas Lightning komanda ar rezultātu 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) izbraukumā piekāpās Nešvilas Predators.

Lightning komandas vārtus sargāja Bens Bišops, kurš atvairīja 26 no 29 pretinieku raidījumiem.

Gudļevskis tika pieteikts otrajai savas komandas spēlei pēc kārtas, tomēr pirmā no tiem bija pirms trim nedēļām - pirms pārtraukuma, kurš iestājās saistībā ar Soču olimpiskajām spēlēm.

Kā zināms, Sočos ar lielisko sniegumu ceturtdaļfināla mačā pret Kanādu Gudļevskis ar sevi iepazīstināja daudzus pasaules līdzjutējus.

Tagad Gudļevskis paņemts Lightning komandas četru spēļu izbraukuma sērijā, bet potenciālais vienības otrais vārtsargs Andešs Linbēks nosūtīts uz Amerikas hokeja līgu (AHL), lai atgūtu spēļu praksi.

Ja Gudļevskis kādā no mačiem dosies laukumā, viņš kļūs par pirmo hokejistu vēsturē, kurš vienā sezonā piedalījies gan Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) mačā, gan AHL, NHL un olimpiskajās spēlēs.

Mačā ar Predators pirmos divus vārtus guva tieši Lightning, kad abas reizes izcēlās Martēns Senluī. Otrajā trešdaļā mājinieki panāca izlīdzinājumu, bet uzvaras vārtus sešas minūtes pirms pamatlaika beigām iemeta Patriks Hornkvists.

Šis bija Lightning komandas piektais zaudējums pēdējās septiņās spēlēs. Nākamo maču vienība aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Dalasas Stars.

NHL Atlantijas divīzijas kopvērtējumā Tampas klubs ar 71 punktu 59 spēlēs saglabāja trešo vietu.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601