19.07.2015. 10:30
Austrālijas tenisa izlase tikai otro reizi savā vēsturē spēja atspēlēties no 0-2. Ar Leitona Hjuita un Sema Grota pūlēm tas izdevās pret Kazahstānu, nodrošinot spēlēšanu septembrī gaidāmajā Deivisa kausa pusfinālā.

Austrālija piektdien Dārvinā sāka ar uzticēšanos jaunajiem Nikam Kirjosam un Tanasi Kokinakim. Abi zaudēja savas vienspēlēs, nostādot mājiniekus bezdibeņa malā. Deivisa kausa vēsturē otras titulētākās komandas atspēlēšanās sākās ar Leitona Hjuita un Sema Grota uzvaru vakar dubultspēlē.

Abi spēlētāji pie vārda tika arī šodien un nepievīla. Grots trešajā vienspēlē aizstāja Kirjosu, kurš pēc aizvakardienas zaudējuma atzina, ka ilgās un notikumiem bagātās (brīžiem ne pozitīvā nozīmē) vasaras jūtas psiholoģiski iztukšots.

Grots četros setos ar rezultātu 6:3, 7:6(6), 4:6, 7:6(6) pieveica Mihailu Kukuškinu. Grots 2. setā ar lieliskām servēm atspēlēja trīs setbumbas un 2-0 pārsvaru neizlaida, lai gan 3. setu nācās zaudēt viena pavirša geima dēļ.

Tādējādi Austrālijas liktenis bija veterāna Hjuita rokās. Leitons pirms tikšanās ar Aleksandru Ņedovjesovu šogad bija uzvarējis tikai vienu maču (1-7)! Turklāt vienīgā uzvara gūta janvārī, kopš tā laika zaudējot sešas cīņas pēc kārtas. Austrālijas fanu atbalsts un spēles milzīgā nozīme palīdzēja Hjuitam saņemties un uzvarēt pirmo vienspēli kopš janvāra – 7:6(2), 6:2 6:3.

Hjuits 1. setā izsēja breika pārsvaru, bet, pateicoties labākām prasmēm garajās izspēlēs un izmantojot iespējas pie pretinieka otrās serves, Kazahstānas tenisistu viegli uzveica taibreikā, kura sākumā nokļuva iedzinējos ar minibreiku. Hjuits abos nākamajos setos jau pašā sākumā ieguva breiku un pilnībā dominēja. Ņedovjesovs regulāri pieļāva kļūdas vienkāršās situācijās, it īpaši ar "forehand", nespējot rast risinājumus garajās izspēlēs. To zālāja segumam šodien bija netipiski daudz.

Austrālija tikai otro reizi spēja uzvarēt, mačā esot iedzinējos ar 0-2. Pirmā bija tālajā 1939. gadā pret ASV. Austrālijas nākamā pretiniece septembrī, visticamāk, būs Lielbritānija, kam šodien nepieciešama viena uzvara pret Franciju.