30.01.2014. 17:35
Piedāvājam nelielu interviju ar krievu rallija pilotu Vasīliju Grjazinu, kurš šonedēļ gaidāmajā Eiropas čempionāta otrajā posmā "Rally Liepāja" pārstāvēs Latviju. Sportists startēs ar latviešu komandas SRT sagatavotu "Ford Fiesta S2000" automašīnu un spēcīgajā konkurencē cer cīnīties par vietu pirmajā pieciniekā.

Vai izjūti pozitīvu uztraukumu, un ko Tev nozīmē starts "Rally Liepāja", kas "tehniski" Tev būs ERC māju posms?

VG: "Es ļoti priecājos, ka varēšu startēt Latvijā. Tā kā šīs sacīkstes norisināsies mājās, manuprāt, es varu pacīnīties par vietu pirmajā piecniekā."

Kā Tu gatavojies šīm sacīkstēm?

VG: "Mums tika dotas divas dienas izmēģināšjumiem, kuru laikā noskaidrojām veiksmīgākos regulējumus un apguvām citas jaunas lietas. Gribēju gan vairāk laika pavadīt izmēģinot trasi, tomēr Latvijā sniegs parādījās nesen un man joprojām turpinās arī sesija universitātē."

Ar kādām grūtībām Tev nākas saskarties ledus un sniega ātrumposmos?

VG: "Pagājušajā gadā sniega ātrumposmos man veicās labi, un šogad es centīšos savus rezultātus uzlabot. Ceru, ka šogad šie ātrumposmi nebūs tik ātri, cik pagājušajā gadā, jo manas "Ford Fiesta S2000" maksimālais ātrums nav tāds pats kā "Mitsubishi Lancer EvVO IX R4", ar ko es braucu pagājušajā gadā."

Vai vari atklāt, kā Tu sagatavo savu automašīnu ledus un sniega ātrumposmam, kā arī, cik svarīga ir pareizo riepu izvēle?

VG: "Zinu, ka šoreiz būs vieglāk izvēlēties riepas, nekā tas bija pirmajā ERC posmā Austrijā, kur saķere bija ļoti mainīga. Vissvarīgākais ir atrast labu atsperojuma komplektāciju. No "Rally Sweden" mums ir saglabājies labs risinājums, bet gaidāmajās pārbaudēs mēģinām atrast vēl labāku."

Kāds ir Tavs mērķis "Rally Liepāja". un kāda būs Tava izvēlētā stratēģija?

VG: "Es mēģināšu izspiest visu no savas automašīnas un braukt maksimāli labi."

Kuri, Tavuprāt, būs lielākie konkurenti?

VG: "Šajā rallijā piedalīsies daudz ātru braucēju, tāpēc vienu konkrētu es nevarēšu nosaukt. Manuprāt, šīs būs ļoti interesantas sacīkstes."

Kāpēc Tu brauc zem Latvijas karoga, ja esi dzimis un audzis Krievijā?

VG: "Šo jautājumu man uzdod visi. Esmu krievs un dzīvoju Krievijā, bet man ir Latvijas sacīkšu braucēja licence. Tāpēc uz manas automašīnas ir Latvijas karogs. Latvijā es sāku trenēties, šeit es ieguvu savu pirmo licenci un šeit es arī piedalījos savās pirmajās rallija sacīkstēs."

Izmantotie resursi:Rally LiepājaLatvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties