13.03.2015. 23:44
Malagas "Unicaja" spēlētājs Kalebs Grīns piektdien, 13. martā, guva 500 000. punktu Eirolīgas vēsturē. Madrides "Real" un Maskavas CSKA basketbolisti četras kārtas pirms "Top 16" turnīra beigām nodrošināja ceļazīmes uz Eirolīgas izslēgšanas spēlēm.

Piektdienas vakarā “Mediolanum Forum” arēnā notika divi ievērojami notikumi. Pirmkārt, “Milano” iemūžināja ilggadējā spēlētāja un NBA trenera Maika D`Antoni kreklu ar astoto numuru. Otrkārt, otrās ceturtdaļas sākumā tika sasniegta jauna Eirolīgā gūto punktu robeža – 500 000.

Malagas basketbolists Kalebs Grīns 08:16 minūtes pirms otrās ceturtdaļas beigām iemeta tālmetienu, sasniedzot vēsturisko atzīmi. Viņa metiens notika 14 gadus un piecus mēnešus pēc tam, kad leģendārais Dino Radža guva pirmo grozu 2000. gada 16. oktobra spēlē starp Pirejas “Olympiacos” un “Real Madrid”.

500 000 punktu gūšanā savu artavu devis 81 klubs. Lielākais devums – 26 142 punkti – pienākas Dāvja Bertāna pārstāvētajam Vitorijas klubam “Baskonia”. Spēlētāju konkurencē pirmo vietu ar 3600 punktiem ieņem “FC Barcelona” aizsargs Huans Karloss Navarro.

Spēlē labāk veicās “Milano”. Laukuma saimnieki ar minimālu starpību zaudēja pirmo un otro ceturtdaļu, taču trešo desmitminūti uzvarēja ar 24:15, summā panākot septiņu punktu pārsvaru. Spriedze saglabājās līdz beigām, taču uzvara tika nosargāta.

Alesandro Džentile izcēlās ar 23 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, bet Semjuels Samardo pievienoja 19 punktus. Andalūziešu rindās Kalebs Grīns pabeidza cīņu ar 22 punktiem, tai skaitā iemeta divus no trijiem tālmetieniem.

Maskavas klubs kļuva par pirmo komandu F grupā, kura kvalificējās izslēgšanas spēlēm. CSKA uzlaboja bilanci līdz 8-2, tādējādi kopvērtējumā vairāk nevar finišēt zemāk par ceturto vietu. “Anadolu Efes” noslīdēja uz 4-6.

CSKA saspēles vadītājs Milošs Teodosičs guva 20 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Desmit vai vairāk punktus sameta vēl četri “armijnieki” – Aleksandrs Kauns 16, Sonijs Vīmss 13, Kails Hainss 11 un Vitālijs Fridzons 10. Viesu sastāvā Stratoss Perperoglu un Donta Dreipers guva pa 14 punktiem katrs.

Piektdien pārtrūka “sarkano” 9-0 sērija mājas spēlēs. “Olympiacos” nespēja tikt galā ar “kanārijputniņu” aizsardzību, piedzīvojot tikai otro neveiksmi “Top 16” turnīrā. Endrū Goudloks ciemiņu rindās iemeta 6 no 7 tālmetieniem un guva 24 punktus. Olivers Lafajets atbildēja ar 14 punktiem. Vasiļa Spanuļa rēķinā pieci punkti un 10 rezultatīvas piespēles.