31.10.2017. 08:20

Uzvara Kristapam vienu posmu pirms sezonas beigām ļāva pārņemt līdera grožus savās rokās čempionāta kopvērtējumā par 13 punktiem esot priekšā savam nu jau vairs vienīgajam konkurentam cīņā par 2017.gada titulu - Renāram Paideram.

Vēl astotajā no desmit garajiem apļiem otrais bija tieši Renārs, taču ļoti sāpīga kļūda cīņā ar Rihardu Šmitu, lika izlidot no trases un, kamēr kartingu izdevās izstumt atpakaļ neko vairāk kā pēdējo, trīspadsmito, vietu finālbraucienā Paiders vairs nevarēja iegūt. Ja Paiders būtu saglabājis otro vietu, tad šobrīd tieši viņš ar nieka viena punkta pārsvaru būtu kopvērtējuma līderis un tad jau pēdējā posmā tas, kurš finišētu augstāk kļūtu par čempionu, tagad situācija Renāram ir daudz sarežģītāka, lai gan ne bezcerīga.

Cīņa par titulu šajā posmā, precīzāk finālbraucienā pirmo apļu burzmā, izbeidzās Artūram Freimanim, kurš savu punktu bagāžu vairs var papildināt tikai par 32 punktiem, bet deficīts pret Grīnieku ir 45. Tā sacīkstēs notiek, viss sākās lieliski - ar uzvaru kvalifikācijā, un šajā kontekstā kā gan var aizmirst kā pirms vairākiem posmiem tepat Jelgavā, esot sava finālbrauciena vadībā, Freimaņa kartingam pārlūza ass.

Paiders nebija vienīgais no līderiem, kuriem paša kļūda sabojāja iespēju ne tikai kāpt uz goda pjedestālu, bet pat uzvarēt. Tā Rūdolfs Šmits sestajā aplī apdzina Grīnieku un izvirzījās vadībā, taču pēdējā apļa pagriezienā - ātrajā 90 grādu līkumā ielidoja pārāk ātri un izlidoja no trases, atgriežoties septītajā pozīcijā. Tā gan Rūdolfam nebija vienīgā neveiksme, bet šeit pazuda iespēja izcīnīt savu otro uzvaru. Likteņa ironija, bet abu līderu neveiksmes finišā otro vietu ļāva izcīnīt Rūdolfa brālim Rihardam Šmitam, bet trešais finišēja pirmās starta vietas īpašnieks Kristaps Ķilkuts - abiem viņiem pirmais Openkart čempionāta pjedestāls.

Rihardam pirmā uzvara Izaicinājuma kausā, Kristapa Ķilkutam šajā ieskaitē trešais pjedestāls ar otro vietu, bet pirmo trijnieku noslēdza sacīkstē ceturtajā vietā finišējušais Kristaps Mietulis. Kā jau varēja paredzēt šādā konfigurācijā un slapjā trasē ļoti konkurētspējīgi bija smagie braucēji. Uzreiz trīs 90+ ieskaites dalībnieki iekļuva finālā - ja Jānis Olle ceļazīmi ieguva, uzvarot B finālu, tad vecmeistars Rūdolfs Toms Bērziņš un jau Madonā finālā startējušais Alvils Zilemanis vietu nodrošināja jau pēc pusfināla. Pēc visām sacīkstes lielajām drāmām Jānis Olle finišēja piektais un izcīnīja savu septīto 90+ ieskaites uzvaru, tiesa gan pirmo kopš 21.jūnija, un nodrošināja 90+ ieskaites kopvērtējuma uzvarētāja titulu. Tieši aiz viņa finišēja Rūdolfs Bērziņš, bet Alvilam trešā vieta ieskaitē.

Komandām bez brīnumiem - uzvara "Baltie" (Grīnieks, Harijs Cīrulis), otria "Spiediens" (Olle, Paiders, Toms Kalnītis), bet trešie ar tādu pašu punktu skaitu "3Pera" (Jānis Čudovs, Rūdolfs Šmits, Edgars Sproģis). Tikai piektā vieta kopvērtējuma līderiem "Movers.lv" (Artūrs Freimanis, Kaspars Ritums), kuri garām palaida arī ļoti labu sačiksti aizvadījušo "RD Scuderia" komandu (R.T.Bērziņš, Ģirts Lapškalns).

Debitantiem labākais Māris Pučeta, kurš aizvadīja lielisku sacīkti un pietrūka tikai nedaudz veiksmes, lai iekļūtu arī finālā, otrais Daniils Ivančikovs, bet trešais Oļegs Moskals, kuram pēdējās pāris sacīkstes veiksme nav sabiedrotā, taču neksatoties uz neveiksmju sēriju Oļegs Jelgavā nodrošināja Gada debitata titulu.

Pusfinālos ātrākais apļa laiks un viens papildpunkts Kasparam Ritumam, bet finālbraucienos Rūdolfam Šmitam, starp citu otrs ātrākais apļa laiks viņa brālim Rihardam Šmitam.

16.posma rezultāti: Openkart - amatieru kartinga sacensībasKopvērtējums: Openkart - amatieru kartinga sacensībasIzaicinājuma kausa 16.posma rezultāti: Openkart - amatieru kartinga sacensībasIzaicinājuma kausa kopvērtējums: Openkart - amatieru kartinga sacensības90+ 16.posma rezultāti: Openkart - amatieru kartinga sacensības90+ kopvērtējums: Openkart - amatieru kartinga sacensības

Izmantotie resursi:Openkart - amatieru kartinga sacensībasMonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties