03.01.2016. 08:13
Nacionālajā basketbola asociācijā pieredzēts unikāls fakts – 19 sezonas līgā pavadījušais Tims Dankans pirmo reizi karjerā noslēdza maču bez gūtiem punktiem. Viņš gan spēlēja tikai 14 minūtes, un tas netraucēja „Spurs” gūt 29. uzvaru savā laukumā pēc kārtas, kamēr „Warriors” jau 34. uzvara mājās pēc kārtas, tiesa, Goldensteitai tikai papildlaikā ar 111:108 izdevās pieveikt „Nuggets”.

„Warriors” sastāvā pēc divu spēļu izlaišanas bija atgriezies Stefens Karijs, taču komandu joprojām vadīja Lūks Voltons, nevis Stīvs Kers, kura atgriešanās galvenā trenera postenī gaidāma tuvākajā laikā. Ar Kariju ierindā „Warriors” spēli pret Denveru iesāka graujoši, izvirzoties vadībā 19:2 un jau pirmajā ceturtdaļā panākot 26 punktu pārsvaru. No „Warriors” pirmajiem 25 punktiem 16 bija guvis Dreimonds Grīns.

„Nuggets” turpinājumā spēja nedaudz pievilkt, turklāt „Warriors” otrajā puslaikā vairs nespēlēja traumu guvušais Karijs. Karijs spēli noslēdza ar pieciem punktiem (tālmetieni 1/5), bet „Nuggets” pēdējās ceturtdaļas sākumā panāca jau vairs tikai 80:90. Sestās piezīmes dēļ „Warriors” palika bez pamatcentra Endrjū Boguta, metienos neveicās Klejam Tompsonam, un Denvera 34 sekundes pirms beigām panāca mīnus divi. „Warriors” nākamais uzbrukums izvērtās haotisks un neprecīzs, bet Vils Bārtons atbildēja ar precīzu caurgājienu (102:102) un papildlaika panākšanu.

Tajā „Nuggets” turpināja dominēt cīņā par atlēkušajām bumbām uzbrukumā (24:9) un arī izvirzījās vadībā, taču Marīsa Speitsa un Tompsona precīzie metieni 15 sekundes pirms beigām panāca 110:108. Kakla traumu guva Kenets Farīds, kurš mirkli pēc spēles atstāšanas laukuma malā gluži vienkārši sabruka, un pagaidām vēl nav ziņu par viņa savainojumu nopietnību, taču tika pieaicināta arī ātrā palīdzība un saviem spēkiem Farīds halli nespēja atstāt. "Nuggets" vēlāk apstiprināja, ka viņš nogādāts slimnīcā.

Lai nu kā, bet „Warriors” nosargāja uzvaru ar 111:108 un uzvarēja 34. spēli savās mājās pēc kārtas (šosezon 16-0 mājās un 31-2 kopumā). Grīns spēli noslēdza ar savu sezonas sesto triple-double, gūstot 29 punktus, savācot 17 atlēkušās bumbas un izdarot 14 rezultatīvas piespēles. Tompsons pievienoja 26 punktus, tiesa, viņam tam bija vajadzīgi 27 metieni no spēles. Denveras (12-22) sastāvā 21+13 un septiņas piespēles Bārtonam, bet Danilo Galināri sameta 24 punktus.

29. uzvaru savā laukumā pēc kārtas un 20. šosezon guvusi Sanantonio „Spurs”, kura ar 121:103 apspēlēja „Rockets”, revanšējoties par Ziemassvētkos ciesto zaudējumu. Hjūstonas komanda (16-19) kopš svētkiem tā arī nav izcīnījusi nevienu uzvaru, bet šodien centās pārsteigt „Spurs” ar ļoti agresīvu aizsardzību. Tas arī izdevās, un Dvaits Hovards guva 22 punktus, taču trešajā ceturtdaļā „Rockets” zaudēja 17:36 un vairs atspēlēties nespēja. „Spurs” (29-6) sastāvā Lemarkuss Oldridžs sameta 24 punktus, Kavai Lenardam 22, bet Boriss Diavs pievienoja 20. Pēc trīs spēļu izlaišanas ierindā atkal bija Tims Dankans, taču viņš spēlēja maz un punktus neguva. Dankana karjerā šī bija 1360. spēle un pirmā, kurā viņš palika ar nulle punktiem.

Minesotā ar tiesnešu lēmumiem nespēja samierināties „Bucks” aizsargs O.Dž. Mejo, kurš saņēma divas tehniskās piezīmes pēc kārtas un tika izsviests no spēles, taču laukuma atstāšanas vietā turpināja censties nokļūt pie tiesnešiem. Komandas biedri un treneri viņu tikai ar lielām pūlēm atturēja viņu, un par šādu izgājienu Mejo, visticamāk, sagaida arī papildu diskvalifikācija. „Bucks” (14-21) gan tik un tā izcīnīja uzvaru ar Grega Monro 19+10 palīdzību. Monro piespieda savu pretspēlētāju Karlu Entoniju Taunsu kļūdīties 13 no 17 metienos no spēles un gūt tikai astoņus punktus.

Ļoti rezultatīva spēle aizvadīta Sakramento, kur vietējā „Kings” (13-20) ar 142:119 sarūpēja astoto zaudējumu pēc kārtas Fīniksas „Suns”(12-24). Demarkusam Kazinsam 32 punkti ar tikai 15 no spēles izdarītiem metieniem, kamēr Reižons Rondo izcēlās ar 15 rezultatīvām piespēlēm. 32 punkti arī Polam Džordžam, kurš sekmēja „Pacers” uzvaru pār „Pistons” un savāca arī 14 atlēkušās bumbas, taču pieļāva septiņas kļūdas. Kārtējo double-double Detroitas rindās savāca Andrē Dramonds (11+18), taču trāpīja tikai vienu no astoņiem sodiņiem.

Bez lielām problēmām Lebrons Džeimss un „Cavaliers” (22-9) apspēlēja Orlando ar 104:79, bet „Pelicans” viesos pieveica „Mavericks”, 31 punktu gūstot Entonijam Deivisam. Jāpiemin, ka vismaz 16 punktus Ņūorleānas sastāvā sakrāja vēl četri spēlētāji, bet Dalasai 24 punkti Dirka Novicka rēķinā.