28.01.2014. 17:58
2013. gada Latvijas labākā sportiste Anastasija Grigorjeva (23) aizvadītās nedēļas nogalē piedzīvoja negaidīti kaunpilnu zaudējumu Krasnojarskas "Golden Grand Prix" pirmajā mačā, kad pirmajā minūtē mūsējā tika nolikta uz lāpstiņām. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com Latvijas brīvās cīņas cīkstone atzīst, ka pēdējos gados šādi nebija zaudējusi. Tālāk tiks strādāts vēl vairāk, lai viss izdotos nākamreiz un lai šādu kļūdu vairs nebūtu.

"Vienmēr ir viegli pateikt, kāpēc uzvaru, bet tik grūti pateikt, kāpēc esmu zaudējusi. Pretiniece bija diezgan nopietna, bet no sevis tādu uzstāšanos nebiju gaidījusi - notika kaut kas vienkārši nepaskaidrojams... It kā jau esmu pieredzējusi sportiste, bet tik un tā pieļauju tādas kļūdas. Atkal no pirmajām sekundēm mēģināju uzreiz iet pretiniecei virsū, lai ātrāk vinnētu. Lūk, kā sanāca, bet tāds ir sports," saka Grigorjeva un arī atzīst, ka viņai kauns par savu sniegumu Krasnojarskas turnīrā, savukārt ar veselību viss ir labi.

Zaudējums pirmajā mačā nebūtu nekas briesmīgs, tomēr tas notika 63 sekunžu laikā, un tas Grigorjevai ir kaut kas ļoti neraksturīgs. "Pat īsti neatceros, kad pēdējo reizi biju zaudējusi ar tušē [nolikšana uz lāpstiņām, kas nozīmē tīru zaudējumu]. Droši vien tas bija 2011. gada pasaules čempionātā, kad biju vadībā ar 6-0 un 4-0, bet pēdējās sekundes arī man uztaisīja metienu un zaudēju, tas vēl bija kategorijā līdz 55 kg," iepriekšējo apkaunojošo zaudējumu atceras daugavpiliete (63 kg).

Pirms Krasnojarskas turnīra Grigorjeva piedalījās treniņnometnē ar 60 cīkstonēm. Tur izdevās paspēkoties arī ar krievu cīņas lielāko zvaigzni, kura ir sešus kilogramus smagāka (olimpiskā čempione Natālija Vorobjeva). "Treninņometne tiešam bija ļoti laba, un es tur nokapāju uz 100 %," gandarīta ir Grigorjeva. "Tur trenējos arī ar Vorobjevu. Viņa ir ne tikai tehniski lieliska sportiste, bet arī fiziski diezgan stipra. Mūsu starpā bija arī treniņcīņas, pat ņēmu punktus."

Eiropas divkārtējās čempiones tuvākie plāni ir skaidri. "Turpmāk trenēšos vēl citādāk, strādāsim vēl vairāk, lai viss izdotos nākamreiz. Cerams, ka šādu kļūdu vairs nebūs. Tālāk startēšu Latvijas čempionātā 1.februārī Rīgā, bet pēc tam jau būs Parīze ["Golden Grand Prix" otrais posms 9. februārī]."LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties