27.07.2015. 14:20
Pēdējās sacensībās pirms pasaules čempionāta Latvijas brīvās cīņas pārstāve Anastasija Grigorjeva (25) vakar Varšavas "Open" turnīrā ieguva piekto vietu.

Svara kategorijā līdz 63 kilogramiem startēja 15 dalībnieces. Pirmajā mačā daugavpiliete tikās ar baltkrievieti Mariju Mamašuku. Eiropas spēļu bronzas medaļnieču cīņā šoreiz nedaudz veiksmīgāka bija pretiniece. Pēc pirmā perioda vadībā bija Grigorjeva (2:1), bet mača otrajā daļā pretiniece prata uzspiest sev izdevīgu cīņu. Pēdējā brīdī mūsējā veica uzvaras paņēmienu, taču tas notika divas sekundes par vēlu (6:7).

Turpinājumā bija jācer, ka Mamašuka aizcīnīsies līdz finālam - tādā gadījumā Grigorjevai būtu iespēja cīnīties gandarījuma turnīrā, kur galvenā balva ir bronzas medaļa. Šī cerība piepildījās, un bronzas turnīra pusfinālā Grigorjeva cīnījās ar turcieti Bursi Tosunu. Pirmajā periodā nedaudz labāka bija Latvijas sportiste (5:3), un galu galā mačs noslēdzās ar uzvaru (9:6).

Bronzas finālā pretī stājās pieredzējusī mājiniece Monika Mihalika, kuru mūsējā apspēlēja pērnā gada pasaules čempionāta bronzas finālā. Šoreiz poliete bija pamatīgi noskaņojusies uz revanšu. Pirmais periods Grigorjevai nebija veiksmīgs (0:2), otrajā periodā aina mainījās, taču uzvaras paņēmiens atkal tika atlikts uz pēdējo brīdi, savā ziņā arī mājas sienas sienas palīdzēja tiesnešiem pieņemt lēmumu - Grigorjevas uzbrukums netika ieskaitīts, un par nepamatotu protestu punkts polietei (3:5). Tādējādi mūsu sportiste finišēja 5. vietā, pārtraucot piecu pjedestālu sēriju. Turnīra galvenā favorīte Batcecega Soronzonbolda (Mongolija) zaudēja jau pirmajā mačā un finišēja 11. pozīcijā, bet zelta medaļu ieguva minētā Marija Mamašuka (Baltkrievija).

Grieķu-romiešu 75 kilogramu sacensībās liepājnieks Jevgeņijs Koļcovs pirmajā mačā piekāpās vācietim Paskālam Eiselem (1:10).

Kā jau ziņots, Varšavas brīvās cīņas sacensībās Latvijas pārstāvji (Imants Lagodskis, Armands Zvirbulis un Alberts Jurčenko) zaudēja jau pirmajā mačā, bet grieķu-romiešu cīkstonis Aleksandrs Višņakovs ieguva 9. vietu.

7.-12. septembra pasaules čempionātā Lasvegasā tiks sadalītas pirmās ceļazīmes uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Kā zināms, pērnā gada pasaules čempionātā Laura Skujiņa un Anastasija Grigorjeva izcīnīja bronzu - viena tagad turpina atgūties pēc savainojuma, bet otra palikusi bez trenera.