27.10.2017. 07:48

Sezonas sākumā traumu mocītā Bostona šonakt savā sastāvā atguva Markusu Smārtu, bet interesantas pārmaiņas notika sākumsastāvā, kurā devās vāciešu debitants Daniels Taiss. Viņš 19 minūtēs punktus neguva, bet savāca piecas atlēkušās bumbas. Ar viņa palīdzību groza apakšā „Celtics” pirmajā puslaikā izdevās ierobežot „Bucks” līderi Janni Adetokunbo, kurš guva 11 punktus.

Milvoki gan tāpat pirmo puslaiku pabeidza ar konkurētspējīgu rezultātu (44:46), bet trešajā ceturtdaļā Adetokunbo iemeta vēl 11 punktus. Beigās grieķu talants savāca 28 punktus, desmit atlēkušās bumbas un septiņas piespēles, turpinot savu iespaidīgo sezonas sākumu, taču uzvaru tomēr svinēja Bostona ar 96:89. Par to parūpējās Ela Horforda 27 punkti un Kairija Ērvinga 24 punkti. Līdz ar to „Celtics” izdevās revanšēties par sezonas sākumā ciesto neveiksmi.

Sezonas pirmo uzvaru tikmēr guvusi Čikāgas „Bulls”, kas savā laukumā pieveica citu pārbūvi uzsākušo komandu „Hawks” (91:86). Čikāgai visi sākumsastāva spēlētāji guva vismaz desmit punktus, un „Bulls” dominēja zem groziem, savācot par 22 atlēkušajām bumbām vairāk. Jaunais somu uzbrucējs Lauri Markanens trāpīja divus no astoņiem tālmetieniem un savāca savas NBA karjeras otro „double-double” ar 14 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Līdz ar Čikāgas uzvaru līgā palikusi vairs tikai viena komanda, kas šosezon vēl nav uzvarējusi ne reizi – Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas „Knicks”. To labot būs iespējams naktī uz sestdienu, tiekoties ar „Nets”.

Bleiks Grifins Portlendā satrieca „Trail Blazers” un vietējo publiku, līdz ar spēles beigu signālu iemetot uzvaru nesošu tālmetienu (104:103). Sīdzējs Makolums piecas sekundes pirms beigām trāpīja tikai vienu no diviem soda metieniem, atstājot „Clippers” iespējas izraut uzvaru, un Grifins pēc dribla apstājās, nomānīja un iemeta tālmetienu. Viņam mačā kopā 25 punkti (metieni 10/16), bet Deandrē Džordans izcēlās ar 18 atlēkušajām bumbām. „Clippers” šosezon vēl nav cietusi nevienu zaudējumu, un ar to lepoties var vēl tikai Sanantonio „Spurs”.

Ar ovācijām Sakramento publika sagaidīja pavasarī aizmainītā Demarkusa Kazinsa atgriešanos pilsētā, kurā viņš pavadījis savas NBA karjeras lielāko daļu. Kazinsam „Pelicans” sastāvā nevarēja palīdzēt Entonijs Deiviss, un Ņūorleāna pēc pirmā puslaika ar vāju aizsardzību nokļuva krietnos iedzinējos (56:70).

Taču otrajā puslaikā „Pelicans” pielika pie savas aizsardzības un ar Kazinsa iespaidīgās spēles palīdzību svinēja uzvaru 114:106. Kazinss guva 41 punktu (metieni 14/25), savāca 23 atlēkušās bumbas un arī veica sešas rezultatīvas piespēles. 20 punktus pievienoja Drī Holidejs, bet 18 sameta veterāns Džamīrs Nelsons.

Hasans Vaitsaids sezonā aizvadījis vienu spēli, kurā guvis 22 atlēkušās bumbas*Mailzs Tērners sezonā aizvadījis vienu spēli, kurā izdarījis četrus blokus**