27.03.2015. 00:01
Aizvadot ļoti neveiksmīgu finālsērijas atbildes spēles trešo ceturtdaļu, latviešu basketbolistes Anetes Šteinbergas pārstāvētajai Beļģijas čempionvienībai «Royal Castors Braine», ko trenē Ainars Zvirgzdiņš, ceturtdien neizdevās triumfēt Eiropas kausa izcīņā.

Atbildes mačā «Royal Castors Braine» savā laukumā ar 53:73 (11:21, 20:15, 5:20, 17:17) piekāpās Francijas komandai «Villeneuve d'Ascq». Tā kā pirmajā mačā Beļģijas komandas iegūtais pārsvars bija vien četri punkti, divu spēļu summā tika ciesta neveiksme ar 121:137.

Mača ievadā pirmo lielo izrāvienu veica viešņas, kas pirmās ceturtdaļas izskaņā no 9:9 panāca 21:11. Tomēr otrajā ceturtdaļā pirmos trīs punktus ar soda metieniem guva Šteinberga un «Royal Castors Braine» jau pārņēma vadību ar 30:28. Pēc puslaika mājinieces gan zaudēja ar 31:36.

Tomēr trešā ceturtdaļa «Royal Castors Braine» komandai izvērtās graujoši neveiksmīga. Kaut Beļģijas klubs vēl pietuvojās līdz 33:38, nākamos 18 punktus guva «Villeneuve d'Ascq» vienība, bet kopā Francijas klubs veica izrāvienu 25:2, kas jau deva stabilu vadību arī summā.

Ceturtajā ceturtdaļā «Royal Castors Braine» komanda uzsāka atspēlēšanos un tās vidū bija pietuvojusies līdz 46:62, kas gan joprojām deva 12 punktu deficītu summā, turklāt nākamos septiņus punktus iemeta «Villeneuve d'Ascq» un mājinieču pretestība bija salauzta.

Šo maču «Royal Castors Braine» komanda no savas ierastās spēļu mājvietas kādā no Beļģijas priekšpilsētām bija pārcēlusi uz Šarleruā, turklāt visas 6500 vietas bija izpārdotas jau trīs dienas pirms mača.

Šteinberga atbildes spēlē laukumā aizvadīja 30 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva četrus punktus, realizējot četrus no sešiem izpildītajiem soda metieniem, bet netrāpot nevienu no septiņiem divpunktu metieniem un trim tālmetieniem. Tāpat latviete izcīnīja četras bumbas zem groziem, pieļāva trīs kļūdas, izprovocēja deviņus noteikumu pārkāpumus un nopelnīja četras piezīmes.

Laikā kamēr Šteinberga atradās laukumā, «Royal Castors Braine» komanda ielaida vien par trim punktiem vairāk nekā iemeta.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 17 punktiem bija amerikāniete Megana Mahonija, bet ar 13 punktiem un desmit bumbām zem groziem izcēlās leģendārā Beļģijas basketboliste Anna Voutersa.

Kā zināms, dueļa pirmajā mačā Šteinberga ar 23 punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju.

Apakšgrupu turnīrā «Royal Castors Braine» komanda uzvarēja visos sešos mačos, bet papildrādītāji Beļģijas klubam deva pirmo vietu turnīra pirmajā posmā. Turpinājumā astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 148:126 tika pieveikta Ardēnu «Flammes Carolo» vienība no Francijas, ceturtdaļfinālā summā ar 154:153 tika apspēlēta Turcijas komanda «Mersin BB», bet pusfinālā ar 155:138 uzveikta arī vēl viena Turcijas vienība Stambulas IUBGD.

Sezonas gaitā «Royal Castors Braine» komandā neilgu laiku spēlēja arī Zane Eglīte, aizstājot savainoto saspēles vadītāju Maržoriju Karpro.

«Royal Castors Braine» šosezon piedzīvoja savu debiju šāda līmeņa turnīrā.

Kā ziņots, Guntas Baško-Melnbārdes pārstāvētā Francijas komanda «Basket Landes», kā arī Ungārijas vienība Pēčas «Pinkk 424», ko tobrīd pārstāvēja Aija Putniņa, apakšgrupu turnīrā spēlēja vienā grupā, tomēr neviena no latviešu pārstāvētajām komandām neiekļuva izslēgšanas cīņās.

Kopumā turnīrā piedalījās 31 komanda, un tās pēc reģionālā principa bija sadalītas divās konferencēs. Pēc divu apļu turnīra izslēgšanas mačiem kvalificējās katras grupas divas labākās komandas.

Iepriekšējās divās sezonās šajā turnīrā triumfēja Krievijas komanda Maskavas «Dinamo», kas šosezon nespēja pārvarēt grupu turnīru. Zīmīgi, ka pirmoreiz pašreizējā turnīra formāta laikā sacensību ceturtdaļfinālu nesasniedza neviena Krievijas vienība.