22.06.2015. 01:15
Svētdienas vakarā otro uzvaru Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīrā izcīnīja Latvijas handbolisti, kas ar 41:13 sagrāva Andoru un priekšlaicīgi nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas pretiniece Andora tikai 2011.gada maijā kļuva par EHF biedri un tā paša gada oktobrī aizvadīja pirmo oficiālo spēli, spraigā cīņā piekāpjoties Īrijai (29:30). EHF rangā andorieši šobrīd ir pašā lejasgalā, tāpēc pašsaprotami, ka ir viena no vājākajām komandām turnīrā.

Sestdien Andora uzsāka turnīru ar bezierunu kapitulāciju pret Urugvaju (9:38), savukārt Latvija saspringtā cīņā spēja salauzt Bulgārijas pretestību un spēles galotnē izcīnīt uzvaru ar 27:25.

Kā jau bija sagaidāms, Latvijas un Andoras mačā intriga izpalika. Latvijas handbolisti dominēja jau no pirmajām minūtēm, un, lai gan dažbrīd spēlēja pavirši, jau pēc puslaika bija iekrājuši 17 vārtu pārsvaru – 24:7. Otrajā puslaikā latviešu rezultativitāte nedaudz kritās, tomēr tas būtiski neietekmēja spēles ritējumu – Latvija spēli noslēdza ar graujošu panākumu – 41:13.

Diezgan skrupulozi spēli tiesāja kamerūniešu tiesnešu pāris, piešķirot latviešiem divas sarkanās kartītes – Tomam Lielajam diskvalifikācija tika piešķirta jau devītajā minūtē pēc tam, kad izpildot soda metienu, viņš pretinieku vārtsargam trāpīja ar bumbu pa seju, savukārt Einārs Kiršteins sarkanā kartīte tika piešķirta par trim noraidījumiem. Atšķirībā no pirmās spēles, kad vārtos laiku dalīja Edgars Kukša un Viktors Turkupols, šoreiz visas 60 minūtes Latvijas vārtus sargāja Raitis Puriņš. Rezultatīvākais valstsvienības rindās ar deviņiem vārtiem bija Rolands Ivanovs, par vieniem vārtiem mazāk guva Artis Kurmēns.

D apakšgrupas otrajā spēlē Urugvaja ar 28:20 (14:12) apspēlēja Bulgāriju, tādējādi kopā ar Latviju nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Pirmdien plkst. 16:45 Latvija un Urugvaja noskaidros grupas uzvarētāju. Ceturtdaļfinālā Latvijas pretiniece, visticamāk, būs Moldova vai Malta.

Vairākas urnīra spēles tiešraidē demonstrē Kosovas kanāls RTK Live (arī interneta tiešraidē) . Nav gan zināms vai pirmdien būs vērojama Latvijas un Urugvajas spēle.

Latvija – Andora 41:13 (24:7)Latvija: Ivanovs 9, Kurmēns 8, Borisenko 6, Trifanovs 5, Kivlenieks 4, Hovratovičs 3, Kreicbergs 3/1, Kiršteins 2, Lielais 1/1, Tuminskis, Borodovskis.

Latvijas izlases sastāvs turnīram Kosovā:Edgars Kukša, Viktors Turkupols, Raitis Puriņš, Nils Kreicbergs, Artis Kurmēns, Raimonds Trifanovs, Austris Tuminskis, Renāts Hovratovičs, Elvijs Borodovskis, Toms Lielais, Ingus Kivlenieks, Einārs Kiršteins, Rolands Ivanovs, Vitālijs Borisenko.Treneri: Uģis Vikštrems un Andrejs Narnickis