25.11.2017. 00:09

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka salīdzinoši labi debitēja Pasaules kausa tūres posma pamatturnīrā, spējot izkļūt no grupas un iekļūt astotdaļfinālā. Tajā latvietēm pretī stājās austrietes Katarina Šucenhofere un Lēna Plesutšnika, kuras visai pārliecinoši izcīnīja divas uzvaras savā grupā.

Labāk spēli sāka latvietes, kurām izdevās izvirzīties vadībā ar 6:4 pēc tam, kad Kravčenoka labi nospēlēja aizsardzībā. Austrietes centās spēlēt uz Kravčenoku, atspēlējās aizsardzībā, bet netika galā ar Graudiņas bloku, kas neļāva panākt izlīdzinājumu. Pēc laukuma pušu maiņas austrietes tomēr atjaunoja līdzsvaru uz tablo (8:8). Situāciju uzreiz laboja Graudiņa, ar lielisku spēli blokā un neparocīgu servi izkārtojot Latvijas duetam trīs punktu pārsvaru. Uzreiz pēc tam Kravčenoka atkal bija sekmīga aizsardzībā, panākot 12:8.

Pēc tehniskā pārtraukuma austrietes piespieda kļūdīties Latvijas pludmales volejbolistes, bet pēc eisa rezultāts jau bija neizšķirts (13:13). Pēc krituma Latvijas duetu atkal pacēla Graudiņa, pēc spēcīgas serves piespiežot pretinieces kļūdīties (15:13). Diemžēl pēc tam uzreiz sanāca zaudēt trīs punktus un tika paņemts pārtraukums. Pēc pārtraukuma latvietēm neizdevās lauzt cīņas gaitu, bet seta galotnē sanāca atspēlēt trīs punktu deficītu. Pirmo setbumbu ieguva austrietes, bet to nerealizēja. Nākamajā izspēlē latvietēm neizdevās izvirzīties vadībā pēc labām iespējām, bet ar otro setbumbu austrietes lika punktu setam - 22:20.

Otro setu atkal labāk sāka latvietes, izvirzoties vadībā ar 4:2. Nestabilais sniegums gan turpinājās, nākamos trīs punktus gūstot Austrijas pludmales volejbolistēm. Ar Kravčenokas labo spēli aizsardzībā latvietēm izdevās atgūt vadību, bet viņa vairākas reizes palika pretinieces blokā, kas liedza iesākt nopietnāku izrāvienu. Uz brīdi izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, bet nepaņemta serve un zaudētas nākamās divas izspēles atmeta latvietes krietni atpakaļ (9:11).

Pēc pārtraukuma viltīgi nospēlēja Graudiņa, ar risku gūstot svarīgu punktu. Tas arī ievadīja izrāvienu, pārņemot vadības grožus savās rokās (14:12). Austrietes nekavējoties paņēma pārtraukumu, bet tas šoreiz nepalīdzēja. Latvijas duets nospēlēja labāk, palielinot savu pārsvaru līdz pieciem punktiem (17:12). Ar to pilnīgi pietika, lai uzvarētu otro setu ar rezultātu 21:16.

Līdz ar to mača liktenis izšķīrās trešajā setā, kurā noskaidrojās, kurš no duetiem turpinās cīņu ceturtdaļfinālā. To labāk sāka Graudiņa un Kravčenoka, izvirzoties vadībā ar 4:2. Ilgi pārsvaru noturēt neizdevās, jo pretinieces labāk nospēlēja pie tīkla, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (5:5). Kādu laiku turējušās minimālos iedzinējos, austrietes spēja iegūt divu punktu pārsvaru, kas Latvijas duetam lika ņemt pārtraukumu pirms seta galotnes (9:11). Lai kā latvietes centās atspēlēties, Austrijas duets mača galotnē tomēr bija nedaudz pārāks. Līdz ar to Graudiņa un Kravčenoka zaudēja spēli ar 1-2 (20:22, 21:16, 12:15) un turnīru noslēdza 9. vietā.