09.08.2015. 16:34
Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka svētdien triumfēja Rīgā notiekošajā Eiropas U-18 čempionātā. Finālā ar pirmo numuru izliktās latvietes ar 2-0 (21:11, 21:9) pārliecinoši pārspēja austrietes Ilonu Kissu un Katarīnu Holceri, kuras izliktas ar 16.numuru.

Jau pirmā seta sākumā Latvijas jaunās sportistes spēja izvirzīties vadībā ar 6:1, taču austrietes pietuvojās līdz divu punktu atstatumu (4:6). Tomēr turpmākajā seta gaitā Kissai/Holcerei neizdevās lauzt cīņas gaitu un pirmajā setā pārliecinoši ar 21:11 uzvarēja latvietes.

Otro setu Graudiņa un Ņečiporuka iesāka ar trim bezatbildes punktiem, bet austrietes pietuvojās līdz punkta atstatumam (2:3). Turpmākajā mača gaitā Kissa/Holcere tik tuvu rezultātā nespēja pietuvoties, līdz ar to otrajā setā uzvaru ar 21:9 izcīnīja Latvijas pludmales volejbolistes, triumfējot arī Eiropas čempionātā.

Gold for LATVIA — Volejbola federācija (@volejbolslv)

Savukārt bronzas medaļas turnīrā izcīnīja čehietes Tereza Kotlasova un Marija-Sāra Stočlova, kurām turnīrā ticis ceturtais numurs.

Kotlasova/Stočlova ar 2-0 (21:9, 21:14) pārspēja zviedrietes Isabellu Hāku un Fanniju Ohmanu, kurām ticis 20.numurs.

Svētdien pusfinālā Graudiņa/Ņečiporuka ar 2-0 (21:11, 21:12) pārliecinoši pieveica Kotlasovu un Stočlovu.

Savukārt šī turnīra ietvarā apakšgrupu cīņās Graudiņa un Ņečiporuka guva trīs uzvaras divos setos, pārspējot arī Kissu un Holceri. Turpinājumā sestdien latvietes izslēgšanas turnīru uzsāka no otrās kārtas, kurā ar 2-0 (22:20, 21:16) pieveica polietes Martinu Klodu un Aleksandru Pateku, kurām bija ticis piektais numurs, bet ceturtdaļfināla mačā ar 2-1 (19:21, 21:15, 15:10) saspringtā duelī apspēlēja sacensību astoto pāri Niku Dālderopu un Anki van Āsu no Nīderlandes.

Tikmēr ar 31.numuru izliktās latvietes Linda Elizabete Gramberga un Elza Smilškalne izslēgšanas sacensību otrās kārtas cīņā ar 0-2 (11:21, 11:21) piekāpās beļģietēm Sārai Vermotei un Ankei Vandiki, kurām ticis 23.numurs, bet sacensību 28.numurs Ieva Petrova un Annija Jurdža izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā ar 0-2 (14:21, 15:21) pārliecinoši zaudēja austrietēm Kissai un Holcerei.

Zelts Latvijas meitenēm / Paulai Ņečiporukai! — Mareks Matisons™ (@marruciic)

Savukārt puišu sacensībās ar pirmo numuru izliktie Mihails Samoilovs un Aleksandrs Nasonovs svētdien medicīnisku iemeslu dēļ no turnīra izstājās un noslēdz to astotajā vietā.

Bronzu puišu turnīrā izcīnīja ar 16.numuru izliktie šveicieši Florians Brērs un Īvs Hauseners, kuri ar 2-0 (21:11, 21:17) pārspēja lietuviešus Audrju Kņasu un Aurimu Mazuru, kuri izlikti ar 24.numuru.

Čempions puišu sacensībās tiks noskaidrots mačā, kas sāksies plkst.17, un tajā tiksies ar 12.numuru izliktie francūži Remī Basero/Timotejs Platrs un turnīra 15.duets Timofijs Polujans un Dmitro Vjetskijs no Ukrainas.

Sestdien notikušajā ceturtdaļfinālā Samoilovs un Nasonovs ar 0-2 (15:21, 14:21) pārliecinoši piekāpās lietuviešiem Kņasam un Mazuram.

Abi pārējie Latvijas puišu dueti apstājās izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, sacensības noslēdzot ar dalītu devīto vietu - ar 25.numuru izliktie Rihards Lazdiņš un Ervīns Āboms ar 1-2 (19:21, 21:13, 10:15) piekāpās Samoilovam un Nasonovam, bet Atvars Ozoliņš un Kristaps Šmits, kuriem bija ticis 27.numurs, ar 1-2 (15:21, 21:12, 10:15) zaudēja Lencam un Levickim.

Eiropas čempionāts ir plašākais starptautiskais pludmales volejbola turnīrs, kāds jebkad norisinājies Rīgā. Sacensībās piedalījās 64 dueti no 30 Eiropas valstīm, pa 32 komandām meitenēm un zēniem.

Sacensības «Beach Box» pludmales volejbola stadionā notiek uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi ir speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Centrālajā laukumā notiekošās spēles var vērot līdz 1000 skatītājiem, bet otrajā laukumā tribīnes ir līdz 300 skatītāju vietām.

Kā zināms, pagājušajā gadā pasaules U-17 čempionātā trešo vietu izcīnīja Graudiņa duetā ar Grambergu, tāpēc Latvijas pāri bija favorīti cīņā par medaļām arī sacensībās Rīgā.

Pirmajās divās turnīra dienās notika grupu turnīra cīņas, bet sestdien pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāka izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, kamēr svētdien notiek izšķirošās cīņas par medaļām.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161