06.08.2015. 12:22
Talantīgās Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Paula Ņečiporuka izcīnījušas pirmo uzvaru Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā U-18. Latvietes divos setos pieveica Slovākijas spēlētājas, izcīnot mūsējām vienīgo uzvaru turnīra pirmajā dienā.

Meiteņu turnīrā Latviju pārstāv Tīna Graudiņa/Paula Ņečiporuka, Elza Smilškalne/Linda Gramberga un Ieva Petrova/Annija Jurdža. Komandas galvenais treneris Aigars Birzulis pirms turnīra neslēpa, ka spēcīgākais Latvijas pāris varētu būt Tīna Graudiņa un Paula Nečiporuka, kuras nesen uzvarēja pēdējā EEVZA posmā U-18 komandām, kas arī pierādījies turnīra pirmajā dienā.

Jāņem gan vērā fakts, ka Graudiņai un Ņečiporukai turnīrā ticis pirmais numurs, kas pēc valstu reitinga pirmajā spēlē deva potenciāli vājāku Slovākijas pāri, kamēr Smilškalne/Gramberga un Petrova/Jurdža spēlēja pret jūtami spēcīgākām vācietēm un polietēm.

Pirmās laukumā izgāja Ieva un Annija, kuras turnīrā izliktas ar 28. numuru un pirmajā spēlē cīnījās pret Polijas pāri Klodu un Pateku (5.). Pretinieces spēlēja vienu pakāpi meistarīgāku pludmales volejbolu un lielu iespēju pirmajā cīņās Latvijas spēlētājām nebija - 9:21, 14:21 29 minūšu laikā.

Daudz lielāku pretestību savām oponentēm izrādīja Smilškalne un Gramberga (31.). Ar labu cīņu pirmajā setā nepietika (19:21) pret vācietēm Kolosesu un Kirisu (2.), taču turpinājumā mūsējās panāca spēles izšķirošo setu (21:19). Diemžēl snieguma ziņā sekoja kritums, tādējādi trešais sets zaudēts ar graujošu 6:15.

Trešajā spēlē laukumā devās arī vienas no turnīra favorītēm Graudiņa un Ņečiporuka (1.), kuras spēkojās ar slovākietēm Ruzbasku un Erteltovu (32.). Mūsējos pārākums bija acīmredzams. Otrajā setā bija neliels atslābums, bet uzvara vienalga izcīnīta - 32 minūšu laikā 21:8, 21:15.

Rīt visas trīs Latvijas meiteņu komandas aizvadīs atlikušās divas grupu spēles.

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de VolleyballAlksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties