29.07.2016. 14:07

, LSM.LV - Sports

Eduarda Santusa Lisboa ar citu pārinieci maijā izcīnīja zelta medaļas pasaules U-21 čempionātā.

Pirmajā setā Brazīlijas duets latvietēm nedeva cerības pacīnīties par uzvaru, bet otrā seta beigu daļā Graudiņa un Ņečiporuka atspēlējās un panāca neizšķirtu 18:18, tomēr pretinieces guva trīs punktus pēc kārtas un varēja svinēt panākumu.

Latvijas duets grupu cīņas noslēdza ar divām uzvarām trīs mačos un sestdien spēlēs izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, savukārt brazīlietes ar trim uzvarām kvalificējās uzreiz otrajai kārtai.

Jau ziņots, ka ceturtdien Graudiņa un Ņečiporuka pirmajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:13) apspēlēja polietes Martinu Klodu un Moniku Gožku. Savukārt otrajā mačā Latvijas duets ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:17) pārspēja Tajdu Lovsinu un Spelu Morganu no Slovēnijas.

Piektdien vēlāk apakšgrupas noslēdzošo maču aizvadīs arī puišu duets Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs, kuri tiksies ar Ali Šahbazi un Alirezu Agajangasabu no Irānas.

LETA jau vēstīja, ka Šmits un Samoilovs ceturtdien apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:17, 21:8) apspēlēja Nīderlandes sportistus Mēsu Blomu un Rikardo Termošuizenu, bet vēlāk ar rezultātu 1-2 (21:15, 19:21, 13:15) piekāpās vāciešiem Milanam Zīversam un Svenam Vinteram.

Pēc divām spēlēm Vācijas duetam ir divas uzvaras, Latvijas un Irānas pāriem ir pa vienam panākumam, bet Nīderlandes sportistiem - divas neveiksmes.

Graudiņa un Ņečiporuka pamatturnīrā bija iekļuvušas automātiski, bet puišu turnīrā trešdien kvalifikāciju izdevās pārvarēt Šmitam un Samoilovam.

Pamatturnīrā piedalās 32 pāri, kas sadalīti astoņās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmās vietas izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas spēļu kārta būs brīva.

Vēl no Latvijas sportistiem Atvars Ozoliņš un Rihards Lazdiņš trešdien zaudēja jau kvalifikācijas pirmajā kārtā, bet Dārta Lūse un Annija Jurdža apstājās noslēdzošajā, trešajā, kārtā.