24.09.2013. 12:35
Agrā otrdienas, 24. septembra, rītā pēc Latvijas laika noslēdzās WNBA konferenču pusfināli. "Phoenix Mercury", pateicoties Britnijas Graineres metienam pēdējās sekundēs, otro reizi izbraukumā pārspēja "Los Angeles Sparks" un iekļuva Rietumu konferences finālā. "Atlanta Dream" basketbolistes atspēlējās no sev nelabvēlīga rezultāta sērijā, ārpus labāko komandu četrinieka atstājot "Washington Mystics" vienību.

Rietumu milžu cīņa izcēlās ar faktu, ka sērijas laikā neviena no komandām nespēja uzvarēt savā laukumā. Losandželosas “dzirksteles” trešajā spēlē bija tuvu panākumam, taču Fīniksas centra spēlētājas Britnijas Graineres metiens lēcienā tālāk izvirzīja konkurentes – 78:77 (19:19, 23:21, 24:24, 12:13).

“Nav svarīgi, ko tu dari līdz spēles beigām,” teica Grainere, kura spēli pabeidza ar sešiem punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četrām piezīmēm. “Nebiju satraukusies. Kad radās iespēja, divreiz nedomāju.”

Fīniksas līdere Daiana Taurasi guva 18 punktus un izdarīja 10 rezultatīvas piespēles, turklāt uzlaboja savu bilanci WNBA “play-off” izšķirošajās spēlēs (ja sērijā nepieciešams maksimālais spēļu skaits) līdz 6-0. Kendisa Duprī 20 no 22 punktiem guva pirmajā puslaikā, bet Devanna Bonnere pievienoja 19 punktus.

Divkārtējā WNBA MVP Kendisa Pārkere sezonu pabeidza ar 18 punktiem. Pēc WNBA “play-off” beigām gan viņa, gan Taurasi pievienosies Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētajam Jekaterinburgas klubam UGMK. Jāpiebilst, ka “Sparks” otro gadu pēc kārtas izstājās, izšķirošajā spēlē zaudējot ar viena punkta starpību. Pērn Losandželosa ar 79:80 zaudēja “Minnesota Lynx”, kas būs Fīniksas pretinieces konferences finālā.

Pēc sērijas pirmās spēles savā laukumā “Dream” basketbolistes nokļuva iedzinēju lomā (0-1), taču uzvara Vašingtonā un panākums Atlantā ļāva komandai sasniegt Austrumu konferences finālā. Tajā Atlantas pretinieces būs “Indiana Fever” spēlētājas.

Brazīliešu centra spēlētāja Erika de Souza ceturtajā ceturtdaļā guva 10 punktiem, spēli pabeidzot ar 18 punktiem un 14 izcīnītām bumbām zem groziem. Pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm “Dream” bija iedzinēju lomā ar 55:57, taču Souzas sniegums ceturtās desmitminūtes sākumā sekmēja 15:2 izrāvienu.

“Dream” uzbrukuma līdere Endžela Makotrija guva 19 punktus. “Pirmajā spēlē mums nebija steidzamības sajūtas. Turpinājumā visas spēlējām no sirds. Tā bija liela atšķirība un, lai uzvarētu čempionātā, jādara tieši tā.”

AustrumiAtlanta Dream (19-18) – Indiana Fever (18-18)

RietumiMinnesota Lynx (28-8) – Phoenix Mercury (21-16)

Izmantotie resursi:WNBA.com