04.12.2012. 12:59

Aināra Čukstes trenētā "Rīdzenes" U14 meiteņu basketbola komanda (2-0) otrdien, 4. decembrī, Čempionu kausa izcīņas otrajā spēlē Maskavā uzvarēja Ungārijas čempiones "Vasas Basket" (1-1) ar rezultātu 69:54 (19:14, 12:12, 19:12, 19:16) un nodrošināja pirmo vietu B grupā. Pusfināla spēlē 7. decembrī plkst. 09:00 pēc Latvijas laika būs jāspēlē pret A grupas otro labāko komandu.

Latvijas basketbolistes parādīja labu komandas spēli, kārtīgi nospēlējot aizsardzībā un daudzām spēlētājām uzņemoties iniciatīvu uzbrukumā. Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Rīdzene” veica 11:2 izrāvienu, pirms pēdējām piecām minūtēm panākot divdesmit viena punkta pārsvaru 61:40.

Laura Grabe 32:07 minūtēs savāca 16 punktus (2p 5/7, 1p 6/8), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, tai skaitā sešas aizsardzībā, pārtvēra divas bumbas, četras reizes kļūdījās, bloķēja divus metienus, izprovocēja četrus pretinieču pārkāpumus, saņēma trīs personiskās piezīmes un ieguva labāko +/- rādītāju komandā 23.

Anda Kuzmina ieguva dalītu otro labāko +/- rādītāju 16, laukumā pavadīja visvairāk laika un nopelnīja “double-double”, 34:12 minūtēs tiekot pie 10 punktiem, 12 izcīnītām bumbām zem groziem, četrām rezultatīvām piespēlēm, četrām pārtvertām bumbām, septiņām kļūdām, piecām izprovocētām piezīmēm un divām personiskajām piezīmēm.

Otro spēli pēc kārtas centra spēlētāja Digna Strautmane bija labākā cīņā zem groziem un parādīja “quadruple-double” cienīgu spēli, 19 atlēkušajām bumbām pievienojot deviņus punktus, 11 bloķētus metienus un 10 izprovocētas piezīmes.

Estere Zeltiņa iemeta visvairāk metienu no spēles, 31:26 minūtēs guva 14 punktus (2p 6/11, 3p 0/2, 1p 2/2) un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

”Rīdzenes” sastāvā spēlēja un punktus guva: Laura Grabe 16 (9ab), Estere Zeltiņa 14 (5ab), Anda Kuzmina 10 (12ab, 4rp), Digna Strautmane 9 (19ab, 11ab, 10ip), Marta Jančevska 6 (6ab), Kristiāna Sprudzāne 6, Monta Matisāne 4, Helēna Volbeta 4, Māra Lūse, Laura Paeglīte; Marianna Kļaviņa, Katrīna Krūma.

Čempionu kausa izcīņa ir prestižākais basketbola turnīrs meitenēm un zēniem U14 vecuma grupā. Sacensībās, kas norisinās sesto reizi, var piedalīties 1998. gadā un vēlāk dzimušas spēlētājas.

A grupa: Sparta&K (Vidnoje, Krievija), Selection De Madrid (Spānija), IMOS Brno (Čehija), BC Star (Tallina, Igaunija).B grupa: Rīdzene (Rīga, Latvija), Vasas Basket (Budapešta, Ungārija), Samorin Bratislava (Slovākija), Odessa (Ukraina).

Trešdien, 5. decembrī, plkst. 13:00 pēc Latvijas laika "Rīdzene" mērosies spēkiem ar Ukrainas čempionēm “Odessa” (0-2). Pusfināli notiks 7. decembrī (B1-A2, B2-A1), fināli un spēles par vietām astotajā decembrī.

Izmantotie resursi:Российская Федерация Баскетбола

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029