18.08.2012. 18:57
Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs sestdien, 18. augustā, kļuva par piekto Latvijas futbolistu, kurš izgājis laukumā Anglijas Premjerlīgas spēlē. Debijas reizē laukumā aizvadot visu maču, Gorkšs ar "Reading" spēja izbēgt no zaudējuma pret "Stoke" – 1:1, izlīdzinājumu panākot 90. minūtē.

"Reading" atgriešanās maču Premjerlīgā sāka ļoti aktīvi, spēlējot ar pirmo numuru. "Stoke" pārsvarā aizsargājās, par uzbrukumu mača ievadā īpaši nedomājot. "Reading" bieži dabūja iespējas izpildīt standartsituācijas. To izspēlē allaž piedalījās arī mūsu aizsargs Kaspars Gorkšs (aizsardzības centrā spēlēja ar Aleksu Pīrsu), kurš vienā gadījumā gaisa divcīņā ar roku iesita pa seju "Stoke" bosniešu vārtsargam Asmiram Begovičam, bet citā gadījumā ar galvu aizsita garām vārtiem.

Puslaika otrajā pusē "Stoke" arvien biežāk devās uzbrukumā un 34. minūtē atklāja spēles rezultātu. Neveiklu sitienu izpildīja Maikls Kaitlijs, bumbu nespēja nobloķēt Gorkšs, bet vārtos rupji kļūdījās Adams Federiči – 0:1. Puslaika izskaņā Gorkšs laukuma stūrī pārkāpa noteikumus pret Pīteru Krauču, nopelnot dzelteno kartīti, ar ko pats bija ļoti neapmierināts. Pēc pirmā puslaika 1:0 viesu labā.

53. minūtē pēc kārtējā "Stoke" centrējuma "Reading" soda laukumā atkal bija panika, briesmas novērsa Gorkšs, kritienā izsitot bumbu. "Reading" kopumā uzbruka vairāk un 88. minūtē nopelnīja "pendeli". Garetu Maklīriju soda laukumā nogāza Dīns Vaitheds, nopelnot sarkano kartīti (otrais brīdinājums). 11 metru soda sitienu realizēja Redingas rezultatīvākais uzbrucējs Adams Le Fondre, ieraidot bumbu labajā apakšējā stūrī – 1:1. Kompensācijas laikā ar soda sitienu nedaudz pāri vārtiem uzsita Ians Hārts.

Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, mājiniekiem no zaudējuma izglābjoties vien pašās spēles beigās. Gorkšs nospēlēja visu spēli, atzīmējoties ar dzelteno kartīti, nespēju iztraucēt Kaitlija sitienu, kas beidzās ar "Stoke" vienīgajiem vārtiem, kā arī pats vairākas reizes aktīvi pieslēdzās uzbrukumiem, kad "Reading" bija standartsituācijas. Otrajā puslaikā Gorkšs aizsardzībā darbojās drošāk nekā pirmajās 45 minūtēs.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
18.08. 17:00 Arsenal - Sunderland 0:0
18.08 17:00 West Ham - Aston Villa 1:0 (1:0) Nolans 41'
18.08. 17:00 Fulham - Norwich 5:0 (2:0) Dafs 26'; Petričs 41' 54'; Kačanikiličs 66'; Sidvels 87'(11m)
18.08. 17:00 QPR - Swansea 0:5 (0:1) Miču 8' 53'; Daiers 63' 71'; Sinklērs 81'
18.08. 17:00 Reading - Stoke 1:1 (0:1) Le Fondre 90' – Volterss 34'
18.08. 17:00 West Brom - Liverpool 3:0 (1:0) Gera 43'; Odemvingī 64'(11m); Lukaku 77'
18.08. 19:30 Newcastle - Tottenham
19.08 15:30 Wigan - Chelsea
19.08. 18:00 Man. City - Southampton
20.08. 22:00 Everton - Man. United