02.12.2012. 12:20
Anglijas futbola premjerlīgas 15. kārtas spēlē sestdien ārpus pieteikuma atkal palika Latvijas izlases aizsargs Kaspars Gorkšs, bet viņa pārstāvētā «Reading» vienība dramatiskā cīņā piekāpās Mančestras «United» futbolistiem.

Šajā mačā jau pirmo 35 minūšu laikā tika gūti septiņi vārti un «Reading» piekāpās čempionāta līdervienībai no Mančestras ar 3:4 (3:4).

Pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, kuru labā jau mača astotajā minūtē ar precīzu sitienu atzīmējās Hals Robsons-Kanu. Pēc piecām minūtēm rezultātu izlīdzināja brazīliešu pussargs Andersons, bet vēl pēc trim vārtus guva viesu lielākā zvaigzne Veins Rūnijs.

«Reading» vienība ar Adama Lefondra un Šona Morisona pūlēm spēja panākt neizšķirtu un atkal izvirzīties vadībā, taču tad savus otros vārtus guva Rūnijs un ar precīzu sitienu Redingas vienības vārtsargu pārspēja nīderlandietis Robins van Pērsijs.

Šī bija vien trešā reize premjerlīgas vēsturē, kad pirmajā puslaikā tiek gūti septiņi vārti.

Gorkšs jau otro maču pēc kārtas netika iekļauts Redingas komandas pieteikumā. Pirms tam latvietis bija no «zvana līdz zvanam» nospēlējis visas «Reading» komandas spēles premjerlīgā.

Citā mačā pašreizējie premjerlīgas čempioni Mančestras «City» savās mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Liverpūles «Everton» komandu.

Pirmie vadībā izvirzījās viesi no Liverpūles, kad precīzs bija beļģis Maruāns Felaini, taču pēc desmit minūtēm līdzsvaru uz tablo atjaunoja Mančestras komandas līderis argentīnietis Karloss Tevess. Abas komandas kopumā šajā mačā izdarīja 12 sitienus vārtu rāmī.

Tikmēr galvaspilsētas vienība «Arsenal» savā laukumā cieta sakāvi cīņā ar Svonsī «City» futbolistiem ar rezultātu 0:2 (0:0). Londonas komandai šis bija jau trešais zaudējums pēc kārtas. Svonsī kluba labā abus vārtus otrā puslaika beigās guva spāņu pussargs Miču, to izdarot ar četru minūšu intervālu. Otro reizi viņš «Arsenal» vārtsargu pārspēja kompensācijas laika otrajā minūtē.

Kā ziņots, vēl vienā mačā zaudējumu piedzīvoja Londonas «Chelsea» komanda, kas ar 1:3 (1:0) viesos piekāpās Vesthemas «United» futbolistiem, sarežģījot situāciju vienības galvenā trenera vietas izpildītājam Rafaelam Benitesam.

Spēles 13.minūtē «Chelsea» vadībā izvirzīja spānis Huans Mata, taču otrajā puslaikā neizšķirtu panāca bijušais Londonas kluba jauniešu komandas spēlētājs Karltons Kouls.

Mača 86.minūtē Vesthemas klubu vadībā pēc Koula piespēles izvirzīja Senegālas pussargs Mohameds Diamē, bet kompensācijas laika pirmajā minūtē vēl vienus vārtus «United» vienības labā guva Mali uzbrucējs Modibo Maiga, uzstādot mača galarezultātu.

Ne Diamē, ne Maiga nebija iekļauti Vesthemas vienības pamatsastāvā un laukumā nāca vien otrajā puslaikā.

Kopš Benitesa iecelšanas par «Chelsea» galvenā trenera pienākumu izpildītāju, komanda piedzīvojusi vienu zaudējumu un divas reizes cīnījusies neizšķirti.

Tāpat otro zaudējumu pēc kārtas cieta arī šīs sezonas lielāko pārsteigumu autore Vestbromvičas «Albion», kas ar 0:1 (0:1) savā laukumā piekāpās Stokas «City».

Premjerlīgas kopvērtējumā joprojām pirmās divas vietas ieņem abi Mančestras klubi - «United» futbolistiem ir 36 punkti 15 spēles un viņiem ar 33 punktiem seko «City».

Savukārt pa 26 punktiem tagad ir «Chelsea», Totenhemas «Hotspur» un «Albion» komandām.

Tikmēr «Reading» pēc piedzīvotā zaudējuma ar deviņiem punktiem joprojām ir priekšpēdējā, 19.vietā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009