25.09.2015. 20:40
Šīsdienas vienīgajā Pasaules kausa regbijā spēlē tikās Argentīnas un Gruzijas komandas. Lai arī pirmais puslaiks pagāja sīvā, fiziskā un nepiekāpīgā cīņā, otrajā tā daļā gruzīniem vairs nepietika spēka un meistarības, tāpēc uzvaru izcīnīja argentīnieši ar 54:9.

Lai arī vēl pirms paša Pasaules kausa finālturnīra, vērojot tā spēļu kalendāru, absolūtajam vairākumam spēle starp Gruziju un Argentīnu neko īsti neizteica, tad kausa izcīņas gaitā turnīra situācija ir ieviesusi korekcijas un šīvakara spēle, atkarībā no tās iznākuma, varēja kļūt par vienu no svarīgākajām cīņām C grupā, jo tajā varēja izšķirties otrās vietas ieguvējs, kurš tālāk cīnītos izslēgšanas mačos.

Spēles pirmās desmit minūtes Glosteras pilsētas Kingsholmas stadionā pagāja ar nomācošu Argentīnas pārsvaru, kas ne tikai noveda pie piezemējuma un astoņu punktu vadības, bet gruzīni nespēja uzbrukumā tikt pat pie teikšanas. Interesanti, ka šajā laikā Nikolass Sančezs izpildīja arī precīzu dropsitienu, kas bija pirmais precīzais šāds sitiens 2015. gada Pasaules kausā. Šis gājiens arī parādīja, ka uz spēles ir likts pārāk daudz, tāpēc bija jāizmanto visas iespējas gūt punktus.

Pēc šī pārsvara iegūšanas argentīnieši atslābinājās un sāka pieļaut kļūdas, pārkāpjot noteikumus. Tas Gruzijas izlasei ļāva izpildīt soda sitienus, kur lielisks bija Merabs Kirikašvili, divas reizes raidot bumbu vārtos un samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Te gan Argentīna, Sančeza personā, arī guva trīs punktus, kas iezīmēja jaunu tendenci, proti, komandas guva punktus no soda sitienu atzīmes, taču brīvi spēlēt uzbrukumā neizdevās ne vieniem, ne otriem.

Puslaika izskaņā Gruzija uzsāka savu ofensīvu, taču abos uzbrukuma viļņos nekur tālāk par 22 metru līniju netiekot. Pirmajā reizē bija neprecīzs dropsitiens, otrajā, kas izskatījās daudz perspektīvāk, tika fiksēta piespēle uz priekšu.

Otrās 40 minūtes arī sākās ar argentīniešu ofensīvu, taču ilgu laiku gruzīni viņiem visai veiksmīgi pretojās. Lūzuma punkts pienāca pēc Gruzijas izlases spēlētāja Mamukas Gorgodzes dzeltenās kartītes. Komanda palika ne tikai bez kapteiņa, bet arī līdera. Tas viss izvērtās priekš "Lelos" ļoti neveiksmīgi, jo "Pumas" guva uzreiz trīs piezemējumus (vēl vienu bumbas ienešanu ieskaites zonā neieskaitīja), faktiski nodrošinot sev uzvaru aptuveni 30 minūtes pirms spēles beigām. Rezultāts no 9:14 šajā laikā izmainījās līdz 9:35, kas argentīniešiem deva arī bonuspunktu un otro vietu turnīra tabulā.

Mača turpinājumā Gruzija gan mēģināja kaut ko parādīt, taču visas labās ieceres tika izniekotas ar kļūdām atbildīgos gadījumos. Savukārt Argentīna, izmantojot Gruzijas fizisko un morālo nogurumu turpināja ārdīt viņu aizsardzību, vēl vairākas reizes ienesot bumbu ieskaites zonā.

Piezemējumi: Lavanini (9), Kubelli (46), Imhofs (48, 75), Kordero (52, 71), Landajo (69)-Realizācijas: Sančezs (47, 50, 53), Bošs (70, 73) -Soda sitieni:Sančezs (20, 34) - Kirikašvili (16, 19, 31)Dropsitieni: Sančezs (5) -

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Jaunzēlande 2 2 0 0 84:30 1 9
2. Argentīna 2 1 0 1 70:35 1 5
3. Gruzija 2 1 0 1 26:64 0 4
4. Tonga 1 0 0 1 10:17 1 1
5. Namībija 1 0 0 1 14:58 0 0

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222