20.07.2016. 20:25
Viens no pēdējo desmitgažu labākajiem NASCAR galvenās sacensību seriāla “Sprint Cup” braucējiem, Džefs Gordons ir vienojies ar savu iepriekšējo komandu “Hendricks Motorsports”, ka viņš aizstās Deilu Ernhardu junioru tuvākajos divos posmos.

Džefs Gordons pagājušās sezonas sākumā paziņoja, ka 2016. gadā vairs neplāno beraukt NASCAR sacensību seriālos un beidz savu profesionālā sacīkšu braucēja karjeru. Pēc sezonas Gordons arī vienojās par savu darbību “Fox Sports”, komentējot sacensības.

Tiesa, ilgi baudīt mierīgo dzīvi Gordonam nesanāca, jo pēc tam kā Deils Ernhards jaunākais guva smadzeņu satricinājumu, “Hendrick Motorspors” komandai bija nepieciešams braucēja aizstājējs un viņi nevarēja atrast nevienu citu labāku kandidātu kā Džefu Gordonu. Tā kā pilotam bija beigušās līgumsaistības ar “Fox Sports”, viņš arī piekrita palīdzēt savai bijušajai komandai un sēdīsies pie stūres divos nākamajos posmos - “Brickyard 400”, kas norisināsies leģendārajā Indianapolisas trasē un “Pennsylvania 400”, kas tiks aizvadītas Pokono trasē, kas ir īpaša ar to, ka pēc konfigurācijas vairāk līdzinās trijstūrim, nevis ovālam.

Interesanti, ka nu jau 44 gadus vecais Džefs Gordons, kurš NASCAR augstākā līmeņa sacensībās, “Sprint Cup” (seriāla pašreizējais nosaukums), ir triumfējis četras reizes, bet pirms gada palika trešais, Indianapolisā kopumā ir uzvarējis piecas reizes.

Līdz šim Gordons ir aizvadījis 797 sacensības, kurās ir izcīnījis 93 uzvaras, 81 reizi startējis no pirmās pozīcijas un 475 reizes ir finišējis labāko desmitniekā.

Savukārt Deils Ernhards jaunākais pašlaik seriāla kopvērtējumā ieņem 14. vietu un tas nozīmē, ka, ja regulārā sezona beigtos šodien, viņš kvalificētos cīņai par titulu. Tiesa, viņš šosezon ne reizi nav uzvarējis, taču piecas reizes finišējis pirmajā pieciniekā. Kopumā arī jāsaka, ka, lai arī Ernhards jaunākais nekad sezonas noslēgumā nav bijis augstāk par 3. vietu, viņš jau ilgus gadus ir vislabāk pelnošais NASCAR seriālu pilots.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader in SportsSolncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties