12.05.2015. 00:17
Šovakar Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta pēdējā 36. kārtas spēle, kurā Londonas "Arsenal" savā laukumā tikās ar "Swansea City". Neskatoties uz mājinieku iespaidīgo pārsvaru laukumā, viesi izcīnīja uzvaru ar rezultātu 1:0, pateicoties Bafetimbi Gomisa gūtajiem vārtiem 85. minūtē.

Pirms mača "Arsenal" atradās trešajā vietā turnīra tabulā, tomēr Arsēna Vengera komandai bija divas spēles rezervē, ar ko šķietami vajadzēja būt pietiekoši lai kā minimums saglabātu šo pozīciju un izvairītos no Čempionu līgas kvalifikācijas spēlēm. Tomēr ar Harija Monka vadītā "Swansea" pēdējās cīņas bija aizvadījusi sekmīgi, nezaudējot cerības apsteigt tuvākos konkurentus un pacīnīties par iekļūšanu Eiropas līgā. Pirmajā puslaikā komandas darbojās diezgan inerti, bīstami momenti bija ļoti maz, īpaši tas attiecas uz laukuma saimniekiem, kuri pirmajās 45 minūtēs tā arī nespēja pārbaudīt Lukaša Fabianska darbību vārtos, kaut arī bumbas kontroles pārsvars mājiniekiem bija ievērojams.

Toties otrajā puslaikā lielgabalnieki sarīkoja īstu karuseli pie velsiešu soda laukuma un tikai neticamā Fabianska darbība vārtos neļāva mājiniekiem beidzot izvirzīties vadībā. Izcilas iespējas gūt vārtus neizmantoja Aleksis Sančess, Teo Volkots un Ārons Remzijs, bet "Swansea" praktiski vispār nespēja tikt uzbrukuma zonā. 74. minūtē Monks veica spēlētāju maiņu, laukumā sūtot vienīgo komandas uzbrucēju Befatimbi Gomisu, kurš guva uzvaras vārtus abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē. Un arī šoreiz uzbrucējs pamanījās izraut uzvaru, kad 85. minūtē, pēc Džefersona Montero centrējuma, ar galvu raidīja bumbu vārtos. Davids Ospina gan centās situāciju glābt, tomēr mūsdienu tehnoloģijas nebija apmānāmas. Atkārtojumā bija labi redzams, ka bumba bija šķērsojusi vārtu līniju, un galvenais tiesnesis norādīja uz laukuma centru. Mājinieki vēl centās izraut kaut punktu, tomēr tas neizdevās un "Arsenal" piedzīvoja negaidītu zaudējumu ar rezultātu 0:1. Līdz ar to cerības pavērušās tuvākajai sekotājai "Manchester United" apsteigt londoniešus turnīra tabulā, jo nākamajā kārtā abas komandas tiksies Mančestrā.

09.05. Hull - Burnley 0:1 (0:0) Ingzs 62'
09.05. Crystal Palace - Man. United 1:2 (0:1) Pančons 57' - Mata 19'(11m) Felenī 78'
10.05. Man. City - QPR 6:0 (2:0) Agvero 4'50'65'(11m) Kolarovs 32' Milners 70' Silva 87'
10.05. Chelsea - Liverpool 1:1 (1:1) Terijs 5' - Džerārds 44'
11.05. Arsenal - Swansea 0:1 (0:0) Gomiss 85'