17.06.2015. 06:59
Nacionālās basketbola asociācijas 2014./15. gada sezonā čempiones titulu ieguvusi Goldensteitas „Warriors”, kura finālsērijas sestajā spēlē ar 105:97 viesos pārspēja Klīvlendas „Cavaliers”. Ar "triple-double" izšķirošajā mačā izcēlās Dreimonds Grīns, bet ar 25 punktiem rezultatīvākie uzvarētāju komandā bija Andrē Igudala un Stefens Karijs.

„Warriors” spēli uzsāka ar lielisku aizsardzību, piespiežot „Cavaliers” pirmajā ceturtdaļā kļūdīties deviņas reizes, ieskaitot trīsreiz pārtērētu uzbrukuma laiku. Tas ļāva izvirzīties vadībā ar +13, taču otrajā ceturtdaļā „Warriors” līderi Klejs Tompsons un Andrē Igudala sapelnīja piezīmes un tika nosēdināti rezervē. „Cavaliers” pirmajā puslaikā izdarīja piecreiz vairāk soda metienu nekā pretinieki (21:4), kas palīdzēja atgūties un pēc pirmajām 24 minūtēm atrasties tikai divu punktu iedzinējos (43:45).

Trešajā ceturtdaļā „Cavs” uz brītiņu arī pārņēma vadību, taču sekoja asa „Warriors” atbilde, atkal piespiežot pretiniekus vairākkārt kļūdīties. Goldensteitas ātros uzbrukumus neizdevās apturēt, turklāt ļoti veiksmīga izrādījās rezerves centra Festusa Ezili iesaistīšanās spēlē, gūstot septiņus punktus pēc kārtas, kas palīdzēja panākt arī 15 punktu pārsvaru.

„Cavs” nepadevās bez cīņas, taču viņu izrāvienu apslāpēja pēc kārtas trāpītie Karija, Igudalas un Tompsona tālmetieni ceturtās ceturtdaļas vidū, atjaunojot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, un patiešām nopietna intriga par spēles uzvarētāju vairs neradās līdz pašai mača izskaņai. Ērls Smits pēdējās divās minūtēs iemeta trīs tālmetienus un pievilka līdz -4, taču Karija un Igudalas soda metieni tai atspēlēties neļāva. Spēles gala rezultāts 105:97, un "Warriors" uzvara sērijā ar 4:2.

Ar „triple-double” šodienas spēlē izcēlās Dreimonds Grīns (16+11+10), kā arī ar trim pārtvertām bumbām. Pa 25 punktiem sameta Andrē Igudala un Stefens Karijs, bet pa svarīgiem desmit punktiem sameta rezervisti Šons Livingstons un Festus Ezili. „Warriors” izdarīja 28 rezultatīvas piespēles, un visi tās spēlētāji čempionu titulu ieguvuši pirmo reizi savā karjerā.

„Warriors” kļuvusi par NBA čempioni pirmo reizi kopš 1975. gada un ceturto reizi kluba vēsturē. Stīvs Kers savukārt ierakstījis savu vārdu NBA vēsturē kā pirmais galvenais treneris, kurš savā debijas sezonā aizvedis komandu līdz čempionu titulam. „Warriors” pārliecinoši bija labākā arī regulārajā sezonā, kurā par līgas MVP tika atzīts tās saspēles vadītājs Stefens Karijs, savukārt par finālsērijas MVP tika nosaukts Andrē Igudala.

„Cavaliers” savukārt pēc četru sezonu ilgas tiekšanās uz „play-off” otro reizi savā vēsturē bija aizkļuvusi līdz finālam un otro reizi zaudējusi. Tās līderis Džeimss nu piedalījies sešās finālsērijās, no kurām zaudējis četrās. Šo finālu viņš noslēdza ar 32 punktiem, 18 atlēkušajām bumbām un deviņām piespēlēm, bet finālsērijā vidēji izcēlās ar 36,6 punktiem, 12.4 atlēkušajām un 8.8 rezultatīvām piespēlēm.

Cavaliers: Džeimss 32 (18 atl.b., 9rez.p.), Smits 19, Mozgovs 17, Tompsons 15, Šamperts 8, Džounss 5, Delavedova 1, Heriss, MillersWarriors: Igudala 25, Karijs 25 (8rez.p.), Grīns 16 (11atl.b., 10rez.p.), Ezeili 10, Livingstons 10, Bārnss 9, Tompsons 5, Barbosa 5, Lī