01.10.2017. 15:00

Pēdējo divu gadu čempions Tomāšs Berdihs šogad Šeņdžeņā nespēlēja, pagājušajā nedēļā esot Eiropas komandas sastāvā Leivera kausa izcīņā. Prāgā atradās arī Aleksandrs Zverevs, kurš uz Ķīnu aizbrauca, taču nebija labā kondīcijā, spēlējot ar potītes savainojumu. Vācijas tenisistam turnīrs beidzās ar zaudējumu ceturtdaļfinālā Damiram Džumhuram.

Ar pirmo numuru izliktā Zvereva neveiksmi izmantoja turnīra otrais numurs Davids Gofāns, kurš kļuva par čempionu, finālā ar 6:4, 6:7(5), 6:3 pieveicot Aleksandru Dolgopolovu. Gofāns pārtrauca sešu zaudējumu sēriju finālos (bilance: 3-6). Viņš 2014. gadā uzvarēja savos pirmajos divos finālos, par čempionu kļūstot Kicbīlē un Mecā. Šogad viņam trešais fināls, pirmie divi zaudētie bija Sofijā un Roterdamā.

Arī Dolgopolovam šogad trīs fināli ar 1-2 bilance, bet karjeras bilance titulu spēlēs ukrainim ir 3-6. Dolgo šogad uzvarēja Buenosairesā, bet zaudēja Bostādē, abas reizes finālu sasniedzot māla seguma turnīros.

Pagājušajā gadā Čendu pirmo ATP titulu izcīnīja Krievijas jaunais talants Karens Hačanovs. Šogad viņš progresējis jau tiktāl, ka, atgriežoties Čendu, bija starp Top 4 izsētajiem spēlētājiem (trešais numurs), tādā statusā turnīrā iesaistoties no 2. kārtas, kur viņš arī apstājās, ar 3:6, 2:6 ciešot sagrāvi pret Denisu Istominu.

Favorītiem ļoti neveiksmīgajā turnīrā 2. kārtā jeb savā pirmajā mačā zaudēja visi Top 4 izliktie tenisisti, ieskaitot pirmo numuru Dominiku Tīmu, kuram 6:7(6), 4:6 fiasko pret Gvido Pelju. Argentīnas tenisistam otrā (2-5) uzvara pret Top 10 spēlētājiem. Pirmo uzvaru viņš guva 2013. gadā Diseldorfā pret tā laika 10. numuru Janko Tipsareviču. Tīmam šobrīd ir 7. vieta.

Favorītu neveiksmju dēļ finālu sasniedza divi neizsētie spēlētāji – Istomins un Markoss Bagdatis, turklāt vietējiem tenisa faniem milzīga vilšanās bija arī finālā, jo tajā tika nospēlēti tikai pieci geimi (Istomins vadībā ar 3:2), kad kiprietis muguras savainojuma dēļ bija spiests izstāties.

Bagdatim tādējādi ir jau sešu zaudējumu sērija finālos, kur viņam 4-10 bilance. Markoss pēdējo titulu ieguva 2010. gada janvārī Sidnejā. Tikmēr Istominam otrais tituls (bilance finālos: 2-2), pirmo viņš 2015. gada jūnijā izcīnīja zālāja seguma turnīrā Notingemā. Zīmīgi, ka arī toreiz Bagdata izstāšanās Istominam pavēra ceļu uz titulu. Abi sacentās pusfinālā, un kiprietis izstājās jau pēc nieka trim geimiem.Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties