30.10.2017. 11:11

Pēc septītās spēļu kārtas Anglijas Premjerlīgā ir izveidojusies situācija, kad devīto un ceturto vietu šķir tikai vienas uzvaras tiesa, kas, protams, tuvākajā laikā sola interesantus notikumus. Turnīra tabulas augšgalā gan nekas ārkārtējs nav noticis un, izcīnot pa uzvarai, savas pozīcijas ir saglabājuši gan Londonas "Saracens", gan Ekseteras "Chiefs".

Ekseteriešiem, kuri ar spēli pret Seilas "Sharks" atklāja šo spēļu kārtu, gāja diezgan smagi un viņi tika pie panākuma tikai pateicoties austrālieša Lešlana Tērnera piezemējumam otrā puslaika ievadā (10:6). Kā arī, protams, pateicoties lieliskajai aizsardzībai, kas spēja noturēt mājnieku uzbrukumus, tajā sakaitā pēdējās piecās minūtēs, ko viesi aizvadīja esot mazākumā.

Londonas "Saracens" komandai gan uzvara padevās vieglāk, jo Londonas "Irish" tika pārspēti ar 44:13. Lai arī tieši "Irish" komanda bija tā, kas atklāja spēles rezultātu, kad Tomijs Bels raidīja bumbu vārtos, drīz vien Mako Vunipola atbildēja ar piezemējumu un iesāka "Saracens" bēgšanu no saviem oponentiem, ko lieliski turpināja Ovens Farels, kura kontā beigu beigās bija viens piezemējums un kopumā 19 punkti, kā arī Neitens Īrls, kurš divas reizes piespieda bumbu pretinieku ieskaites zonā.

Tiesa, kārtas izšķirošie notikumi risinājās tieši svētdienā, kad savus mačus aizvadīja kā Lesteras, tā Bātas komandas.

Lesteras "Tigers" sacentās ar Ņūkāslas "Falcons" un pirmās 40 minūtes pavadīja sīvā cīņā, kas beidzās pie rezultāta 14:10 par labu lesteriešiem, taču otrajā puslaikā ņūkāslieši drīz vien rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, kad Tobijs Flūds realizēja soda sitienu.

Tas arī bija laiks, kad savu vārdu pateica divi Anglijas izlases spēlētāji – Džordžs Fords realizēja trīs soda sitienus, kā arī bija precīzs realizācijā pēc Džonija Meja piezemējuma un tas "Tigers" komandai ļāva svinēt uzvaru ar 30:13.

Savukārt paralēli notiekošajā mačā Bāta tikās ar Glosteru un jāatzīst, ka šī noteikti bija kārtas pati aizraujošākā un dramatiskākā cīņa.

Jau cetrutajā minūtē glosterieši izvirzīja savu kapteini Viliju Heinzu ātrajā uzbrukumā un viņš izdarīja to, ko no viņa gaidīja, proti, guva piezemējumu, taču ilgi viņi līderpozīcijās neatradās, jo Džonatans Džozefs, Entonijs Vatsons un beigu beigās arī Semesa Rokoduguni atbildēja ar tikpat strauju pretuzbrukumu un nogādāja bumbu ieskaites zonā.

Otrajā puslaikā Heinzs un Rokodunguni apmainījās ar piezemējumiem vēlreiz, turklāt, arī šoreiz tie bija gūti līdzīgā stilā, proti, izmantojot nelielu apjukumu oponentu aizsardzības līnijā. Tiesa, pateicoties Rīza Prīstlenda precīzajiem sitieniem pa vārtiem rezultāts, tuvojoties mača beigām, palika 21:15 par labu Bātai.

Par mača varoņiem kļuva Eds Sleiters un Ovens Viljamss. Tieši Sleiters bija tas, kurš jau pēc pamatlaika beigām, atrodoties burzmā, spēja piezemēt bumbu ieskaites zonā, ko pēc video atkārtojuma noskatīšanās arī atzina par piezemējumu, bet Viljamss izdarīja pašu svarīgāko – bija precīzs realizācijas sitienā, kas deva sarkanbaltajiem laimīgu uzvaru ar 22:21.