27.11.2017. 18:16

Pro 14 turnīra devītā kārta tika noslēgta ar A grupas līderu Glāzgovas "Warriors" un pastarīšu, "Ospreys", spēli. Protams, ka skoti šajā spēlē bija favorīti, taču pēc pauzes čempionātā, kas saistīta ar izlašu startiem rudens pārbaudes spēļu logā, nevarēja izslēgt arī kādu pārsteigumu.

Jāsaka, sākumā Velsas komanda patiesi arī izvirzījās vadībā, jo Sems Deivīss realizēja soda sitienu. taču "Warriors" komandu tas nekādā veidā neapturēja un viņi plānveidīgi darīja to, ko bija iecerējuši darīt, proti, guva piezemējumus. Vispirms Adams Hestings guva piecus punktus un vēl divus pieplusoja klāt pēc precīza realizācijas sitiena. Savukārt otro piezemējumu guva Džordžs Horns, kas, pēc vēl viena Deivīsa precīzā sitiena, ļāva pārtraukumā doties pie rezultāta 14:6.

Otrajā puslaikā gan skoti uzskatāmi parādīja kāpēc viņi ir pirmajā, bet "Ospreys" – pēdējā vietā grupā, proti, organizējot vienu uzbrukumu pēc otra, viņi guva vēl piecus piezemējumus un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 47:6.

Hestings maču noslēdza ar 17 gūtajiem punktiem, bet Horns izcēlās ar diviem piezemējumiem.

Interesanti, ka arī B grupā šajā nedēļas nogalē cīnījās pirmās un pēdējās vietas ieguvējas, proti, Lanelli "Scarlets" un "Southern Kings" no DĀR. Tāpat kā A grupas cīņā, arī šajā spēlē favorīti svinēja uzvaru, tiesa, par pārliecinošu to nez vai var nosaukt. Velsas komanda tikai 10 minūtes pirms mača beigām guva izšķirošo pārsvaru, kad Dens Džonss guva izšķirošo piezemējumu un realizācijas sitienu, no 27:30 panākot 34:30.

Jāpiebilst, ka, lai arī "Southern Kings" pēc spēles noteikti nav vājākā komanda visā Pro 14 turnīrā, tā vēl aizvien nav izcīnījusi nevienu uzvaru. Otrajai DĀR komandai, kas tikai šosezon pievienojās tolaik vēl Pro 12 turnīram, "Cheetahs", gan iet, lai arī ar mainīgām sekmēm, tomēr – labāk, jo deviņās spēlēs ir izcīnītas piecas uzvaras. Pēdējā no tām – devītajā kārtā pieveicot Edinburgas komandu ar 33:13.

Jāpiebilst, ka šobrīd "Cheetahs" pārliecinoši ir nostiprinājušies A grupas trešajā vietā, kaas garantē dalību izslēgšanas mačos, kas, savukārt, nozīmē, ka nākamsezon DĀR komanda varētu spēlēt pat Eiropas Čempionu kausā.