21.05.2015. 23:31
Šovakar ''Giro d'Italia'' ietvaros norisinājās daudzdienu velobrauciena 190 kilometrus garais 12. posms. Par uzvarētāju kļuva beļģis Filips Žilbērs, bet līderu grupā finišēja arī Spānijas sportists Alberto Kontadors, kurš tādā veidā arī nostiprinājies kopvērtējuma vadībā.

''BMC Racing'' komanda Filipa Žilbēra personā guvusi pirmo uzvaru šogad ''Giro d'Italia'' sacensībās. Trases beigās Beļģijas sportists veica klasisku sprinta izrāvienu, pēc kura iegūto pārsvaru arī noturēja līdz pat finiša līnijai. Jāpiebilst, ka arī 12. posms ar ļoti smagiem kāpumiem neizcēlās un 190 kilometri aizvadīti pa diezgan līdzenu trasi. Izšķirošo pārsvaru Žilbērs ieguva aptuveni 200 metru pirms beigām.

Komandas biedri jau iepriekš bija darījuši, visu, lai Žilbērs uzvarētu, bet beļģis to nespēja izmantot: ''BIju ļoti sarūgtināts, ka nespēju izmantot šo priekšrocību, jo beigās jutos iztukšots. Man pat bija grūti aizmigt. Domāju pat, ka komanda būs zaudējusi pārliecību par mani. Atšķirība bija tāda, ka neiztērējām spēkus sākumā, bet saglabājām enerģiju trases beigu daļai. Tas noteikti bija pareizs lēmums,'' tā ''BMC Racing'' sportists.

Sacensību līdera krekliņu joprojām saglabā spānis Alberto Kontadors, kurš šovakar finišēja otrajā līderu grupā, trīs sekundes aiz sacensību uzvarētāja. Galvenais konkurents beļģis Fabio Aru Kontadoram zaudēja astoņas sekundes, kā rezultātā Alberto pēc ilga pārtraukuma pirmo reizi atrāvies vairāk nekā desmit sekunžu attālumā kopvērtējumā.

Latvietis Aleksejs Saramotins no ''IAM Cycling'' 12. posmu noslēdza 173. vietā 184 braucēju konkurencē, bet kopvērtējumā Latvijas riteņbraucējs joprojām ieņem pirmspēdējo 183. vietu.

Nākamais posms 147 kilometru garumā no Montečijo-Magjore līdz Jesolo. Sacensību noslēgums paredzēts 31. maijā Milānā.