06.01.2016. 06:22
Neveiksmju sērija Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas turnīrā turpinās Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo ''Sabres''. Šonakt komanda savā laukumā uzņēma Floridas ''Panthers'', ielaida trīs bezatbildes vārtus trešajā periodā un noslēgumā zaudējuma bez variantiem - 1:5.

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt spēlēja nominālajā otrajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Džeku Aikelu un Džeimiju Makginu. Zemgus uz ledus pavadīja 13:53 minūtes, un tikai divas sekundes nospēlēja nevienādos sastāvos, komandai esot skaitliskajā vairākumā. Girgensons atzīmējās ar vienu izdarītu metienu pa vārtiem un negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens. 36 spēlēs uzbrucējam šosezon trīs vārti un piecas rezultatīvas piespēles.

Mača ievadā ''Panthers'' izturēja skaitlisko mazākumu, bet desmitajā minūtē guva vienīgos vārtus pirmajā trešdaļā, kad laukuma vidusdaļā individuāli filigrāni nospēlēja Džonatans Hiberdo, kurš vēlāk atrada brīvu Jaromiru Jāgru, un pieredzējušais čehs meta precīzi (0:1). Otrā perioda sākumā ''Sabres'' panāca izlīdzinājumu, kad pēc izcilas saspēles tukšā vārtu stūrī ripu raidīja Raiens O'Railijs, kurš vairākumā spēlēja kopā ar Girgensona maiņas biedriem Aikelu un Makginu.

Perioda vidū ''Sabres'' pamatīgi iekrita aizsardzībā, Florida izskrēja divatā pret vienu aizsargu, un Dereks Makkenzijs daudz nedomāja un ietrieca ripu zem vārtu pārliktņa. Pēc šāda pavērsiena Bufalo vēl uzspēlēja vairākumā, bet atspēlēties nespēja, un ''Panthers'' trešajā periodā guva trīs bezatbildes vārtus, no kuriem pēdējos jau tukšā mājinieku cietoksnī, sagādājot ''Sabres'' sesto zaudējumu pēc kārtas - 1:5. Jāpiemin, ka Florida ir uzņēmusi izcilu formu, šonakt gūstot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Pēc ne tik spilgtā sezonas sākuma Florida 40 spēlēs iekrājusi 52 punktus un Austrumu konferencē ieņem otro vietu aiz līderes Vašingtonas ''Capitals'' (61). Bufalo ar 34 punktiem ir 15. pozīcijā 16 komandu konkurencē un no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek deviņus punktus.

Tikmēr 31 reizi 40 spēļu laikā Tampabejas ''Lightning'' vārtos stājās pieredzējušais Bens Bišops, kamēr Kristera Gudļevska konkurents uz otrā vārtsarga pozīciju ieņēma vietu uz rezervistu soliņa. Bišops šonakt atvairīja 21 no 23 Kalgarī ''Flames'' metieniem, un Tampabeja visā spēlē zaudēja ar 1:3. ''Lightning'' ar 42 punktiem 40 spēlēs Rietumos ierindojas 11. pozīcijā, no ''play-off'' zonas atpaliekot divus punktus.