28.10.2016. 04:48

Minesotas ''Wild'' labi iesākusi sezonu, septiņās spēlēs izcīnot četras uzvaras, kas Centrālajā divīzijā ļāvis ieņemt pirmo vietu. Pēdējā mačā Minesota izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru pār Bostonas ''Bruins'' 5:0. Bufalo ''Sabres'' savukārt līdz šai spēlei nav veicies pārāk spoži, jo izcīnīta tikai viena uzvara, turklāt iepriekšējā mačā nācās ciest sāpīgu zaudējumu Filadelfijas ''Flyers''. Bufalo pēc otrās trešdaļas bija vadībā 3:0, taču pārsvaru neprata noturēt un piekāpās pēcspēles metienu sērijā.

Vienīgais Latvijas pārstāvis NHL Zemgus Girgensons šonakt spēlēja otrajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Taileru Enisu un Semu Reinhārtu, taču 13:26 minūšu laikā ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Uzbrucējs vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, 51 sekundi palīdzēja savai komandai mazākumā, kā arī maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Spēli kopumā labāk iesāka ''Wild'', izpildot vairākus metienus pa vārtiem, kas pēc daudziem mēģinājumiem atmaksājās ar gūtiem vārtiem. Labajā malā garām diviem Bufalo spēlētājiem tika Džeols Eriksons, kurš izpildīja metienu no asa leņķa un ripa veiksmīgi iekrita vārtos – 0:1. Trešdaļas otrajā pusē Andersam Nilsonam nācās kapitulēt vēl vienu reizi, kad aizsargi pienācīgi neuzmanīja Džeisonu Zukeru, kurš pēc bijušā ''Sabres'' hokejista Krisa Stjuarta piespēles aizslidoja viens pret vienu ar ar vārtsargu un ripu sekmīgi raidīja vārtos, panākot 0:2. Pirmajā spēles nogrieznī Bufalo tā arī neizdevās vārtus atspēlēt un tas noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

''Sabres'' otro trešdaļu iesāka daudz labāk, nekā iepriekšējo. Dena Bailsmas vadītā komanda spēlēja ļoti aktīvi, daudz uzbruka un kādu brīdi pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, turklāt bija ļoti tuvu, lai rezultāta starpību samazinātu. Pēc spēcīga Rasmusa Ristolainena metiena atlēkušo ripu vārtos lūkoja pāradresēt iepriekšējā mača grēkāzis Sems Reinhārts, tomēr ''Wild'' vārtsargs Devans Dubniks demonstrēja lielisku reakciju un paguva vārtos pārvietoties, izsitot uzbrucējam ripu.

Pēc neilga laika pretuzbrukumā aizskrēja ''Sabres'' ceturtā maiņa, kad pēc dažām savstarpējām piespēlēm laba izdevība bija Nikolasam Delorjē, taču atkal lieliski spēlēja Dubniks un neļāvā iekarot savus vārtus. Trešdaļas beigu daļā vairākumu nopelnīja Girgensons, kurš saņēma nepatīkamu sitienu ar nūju pa seju. Vairākumu ''Sabres'' izniekoja, pat ne reizi nenostājoties pretinieku aizsardzības zonā un neizdarot nevienu bīstamu metienu. Trešdaļa tādējādi noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Trešo trešdaļu neveiksmīgi iesāka Bufalo. Pēc nospēlētām divām minūtēm pretinieku aizsardzības zonā ielauzās ''Wild'' un teicamu metienu tālajā vārtu devītniekā izpildīja Raiens Saters, liekot trešo reizi mačā kapitulēt Nilsonam – 0:3. Nedaudz vēlāk viens pret vienu ar Nilsonu aizslidoja Eriks Stāls, taču pret viņu noteikumus pārkāpa Zaks Bogosjans, atstājot savu komandu mazākumā. ''Sabres'' mača izskaņā noņēma vārtsargu, laukumā laižot sesto laukuma spēlētāju, tomēr uzbrukumā ripu zaudēja un tukšos vārtos ripu raidīja Miko Koivu, kurš panāca 0:4. Rezultāts līdz ar finālsvilpi palika nemainīgs un Bufalo tādējādi cieta ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Vārti: 04:51 Eriksons (Prosers, Skandella) 0:1, 15:13 Zukers (Stujarts, Saters) 0:2, 42:58 Saters (Praiss, Folins) 0:3, 58:51 Koivu (Stāls, Koils) 0:4Metieni: 38:22Soda minūtes: 4:4Vārtsargi: Anderss Nilsons – Devans Dubniks

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161