20.09.2013. 12:02
Kaut arī Bufalo "Sabres" šonakt Karolīnas "Hurricanes" (5:1) uzvarēja bez Zemgus Girgensona palīdzības, latviešu uzbrucēja sniegums pirmajās divās pārbaudes spēlēs bija tik pārliecinošs, ka viņš neapšaubāmi ir spēris soli tuvāk Nacionālajai hokeja līgai (NHL). Girgensons uzskata, ka viņam ir jāturpina rādīt savu spēli un ka pēc tam viss būs atkarīgs no treneriem.

"Domāju, ka ir vienkārši jāiet dienu pa dienai, tāpēc viss, ko paveicu iepriekš, esot Bufalo un Traversā, man noteikti palīdzēja sagatavoties pirmssezonai," Zemgus Girgensons tika citēts tikai viņam veltītā plašā materiālā "Sabres" mājaslapā. Girgensons uzsvēra, ka viņa izredzes sezonu sākt Nacionālajā hokeja līgā būs atkarīgas no treneru lēmuma: "Tas ir atkarīgs no tā, kā turpināšu spēlēt. Ja spēlēšu tā, kā svētdien, tad izvēle paliks treneru ziņā."

Girgensons savā pirmajā Amerikas Hokeja līgas regulārajā sezonā 61 spēlē guva sešus vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Jaunajam uzbrucējam izdevās labas spēles Kaldera kausa izcīņā, kur viņš trīs mačos atzīmējās ar trim precīziem metieniem. Pēcāk Girgensons piedalījās "Sabres" attīstības nometnē un NHL jauno talantu nometnē. Zemgus pats uzskata, ka galvenā atšķirība ir viņa pieaugošā pārliecība: "Domāju, ka tas slēpjas pārliecībā. Īpaši manu pārliecību par to, ko spēju izdarīt, pacēla izslēgšanas spēles."

"Visu vasaru esmu strādājis pie sava metiena. Agrāk man bija problēmas ar momentu izmantošanu. Domāju, ka man vienkārši tas ir jāatstāj pagātnē un jābūt labākam uzbrukumā," Girgensons komentēja spēli pret Monreālas "Canadiens" (5:4 bullīšos), kurā guva divus vārtus. "Biju diezgan priecīgs par sevi, jo pagājušās sezonas sākumā otrajos vārtos droši vien būtu trāpījis aizsargtīklā un uzdāvinājis fanam suvenīru."

"Domāju, ka tā ir viena no lietām, kas man arī ir jāuzlabo. Vienkārši jābūt atbildīgākam par savu atpūtu un nevajag pārāk koncentrēties uz smagu darbu, jo tas dažreiz var nākt par sliktu," Girgensons ārpus ledus trenējas un strādā tik smagi, ka treneriem vajadzēja viņu pat nedaudz piebremzēt. Taču tajā pašā laikā Girgensons atzina, ka viņam, protams, ir ļoti patīkami, ka ir ieguvis tādu reputāciju un ka cilvēki par to runā.

"Girgensons visu sezonu turpināja soli pa solim progresēt, un es teiktu, ka viņš ir krietni priekšā saviem gadiem," sacīja amerikāņu uzbrucējs Korijs Trops, kurš ar Girgensonu aizvadītajā sezonā kopā spēlēja fārmklubā. "Viņš kļūs par patiesi labu spēlētāju. Viņam vienkārši ir jāturpina katru dienu strādāt ar tādu pašu darba ētiku, kāda viņam ir tagad. Domāju, ka viņa spējām nav robežu. Viņam vienkārši ir jāturpina katru dienu progresēt tāpat, kā tas ir jebkuram spēlētājam."

Jūlijā "Sabres" galvenais treneris Rons Rolstons, kurš pirms tam strādāja fārmklubā, atzina, ka Girgensons attīstības nometnē ir bijis mērķtiecīgāks uzbrukumā nekā iepriekš: "Vai viņš tagad varēs to turpināt pirmssezonā, kad pretī nāks labāki virknējumi? Viņš spēs tikt galā fiziskajā ziņā - viņam ir labi fiziskie dotumi. Bet vai viņš spēs turpināt uzbrukt ar tikpat lielu pārliecību? Domāju, ka tas viņam būs svarīgi."

"Girgensons ir ass spēlētājs. Viņš spēlē skarbi un vienmēr uzbrūk, cīņā dunkā pretiniekus. Domāju, ka tāds vienkārši ir veids, kādā viņš spēlē. Tas ir ļoti līdzīgs tam, kā spēlē Stīvs Ots ["Sabres" uzbrucējs]. Tāpēc jums ir jābūt tam gatavam, ja esat otrā komandā," teica Rolstons.

Girgensons ir sacījis, ka jūtas ērti, spēlējot gan kā centra, gan malējais uzbrucējs. Fārmklubā viņš tika izmantots kā kreisās malas uzbrucējs, un Rolstons Girgensonu šobrīd redz tieši šajā pozīcijā: "Daudzveidība ir laba, bet domāju, ka, ja viņš būs mūsu sešiniekā, tad drīzāk, ka tas notiks kreisās malas uzbrucēja, nevis centra pozīcijā. Taču domāju, ka vēl ir laiks, lai noteiktu arī to. Uzzinām daudz par to, kur virzās Girgensona spēle un cik augstu ir viņa maksimālā robeža."

"Sabres" starpsezonā paredzētas vēl četras spēles. Parīt un aizparīt "Sabres" tiksies ar Toronto "Maple Leafs", bet pēc tam spēlēs arī pret Kolumbusas "Blue Jackets" un vēlreiz ar Karolīnas "Hurricanes".

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties