26.02.2014. 08:32
Uzvaru pirmajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā pēc Soču olimpisko spēļu pārtraukuma otrdien izcīnīja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres vienība, kas ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) savā laukumā pārspēja Karolīnas Hurricanes.

Tādējādi Sabres komanda pārtraukusi četru zaudējumu sēriju.

Maču Girgensons uzsāka vienības trešajā maiņā, tomēr jau pirmajā izgājienā uz ledus saņēma spēcīgu spēka paņēmienu un vēlāk devās uz ģērbtuvēm. Otrajā trešdaļā latvietis tomēr bija spējīgs laukumā atgriezties.

Latvietis uz ledus pavadīja 15 minūtes un 27 sekundes, uzvarot divos no desmit iemetieniem, izprovocējot pretinieku uz vienu noraidījumu un tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Otrajā un trešajā trešdaļā mājinieki pa reizei nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru, bet uzvaru Sabres komandai 44 sekundes pirms pamatlaika beigām atnesa vāciešu aizsargs Kristians Ērhofs, kuram tie bija otrie gūtie vārti šajā mačā.

Divas rezultatīva piespēles šajā spēlē iekrāja Sabres vienības vārtsargs Raiens Millers.

Kopā šosezon par pagājušā gada Latvijas uzlecošo sporta zvaigzni atzītais Girgensons 57 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles, kā arī ticis pie negatīva lietderības koeficienta -9.

Sabres ar 40 punktiem 58 spēlēs joprojām ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā. Tikmēr Hurricanes ar 61 punktu šajā pašā konferencē ieņem 12.vietu.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439