16.01.2014. 09:11
Latvijas izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt zaudējumā pret Toronto "Maple Leafs" (3:4 bullīšos) izpildīja 13 spēka paņēmienus un tika atzīts par spēles otro zvaigzni. Tikai 20 gadus vecais Girgensons jau savā debijas sezonā Nacionālajā hokeja līgā ir kļuvis par vienu no Bufalo "Sabres" fanu mīluļiem, un komandas galvenais treneris Teds Nolans nebaidījās jauno latvieti salīdzināt ar tādu spēlētāju kā Veins Greckis.

Mīlestība pret hokeju, darba ētika un pat pārāk lielā vēlme smagi strādāt treniņos, kas treneriem likusi viņu burtiski dzīt prom no ledus vai trenažieru zāles – šīs ir viens no galvenajām īpašībām, kuru dēļ Girgensons ir iemantojis tik lielu cieņu fanu vidū. Un tieši šīs īpašības ir tās, kuras Nolanam atgādina kādu savu komandas biedru junioru komandā septiņdesmitajos gados – hokeja leģendu Veinu Grecki.

"Ziniet, treneriem ar Grecki bija jādara tieši tas pats, kad viņš bija šajā vecumā. Viņam bija tā pati darba ētika, un treneriem vajadzēja viņu dzīt prom no ledus. Ar visiem labajiem spēlētājiem treneriem tas ir jādara," presei sacīja Teds Nolans. "Nav tā, ka šis puisis būtu jāmudina spēlēt – viņš mīl to darīt."

"Cilvēki pamana šīs lietas. Girgensonam tikai pirms nedēļas palika 20 gadi. Viņš NHL ir aizvadījis tikai pussezonu, bet jau kopš brīža, kad uzkāpa uz ledus, ir bijis "Sabres" fanu favorīts. Ir grūti atcerēties uzbrucēju debitantu, kurš tik ātri izpelnītos tādu ievērību," rakstīja Buffalo News žurnālists Džerijs Salivans. "Latvietis ir tāda personība, par kādu fani ir sapņojuši gadiem. Spēlētājs ar vadošā uzbrucēja atlētismu un smagi strādājoša ceturtās maiņas uzbrucēja kaujas sparu – īsts spēka uzbrucējs."

"Tas jums ir jāprasa faniem. Nepildu neko neparastu. Daru tikai to, kas man ir jādara – tas ir mans darbs. Tas ir tas, ko mīlu darīt. Vienkārši dodos laukumā un izbaudu to," Zemgus Girgensons atbildēja uz jautājumu, vai apzinās, cik ļoti publikai ir iepaticies. Latvijas izlases galvenais treneris Nolans, kurš arī agrāk ir vadījis "Sabres", jau iepriekš piekodināja, kāda tipa spēlētāji Bufalo ir lielā cieņā. "Jā, smagi strādājošie," Girgensons sacīja ar smaidu sejā. "Pat tad, kad tiku draftēts, viņi man sacīja, ka šeit mīl smagi strādājošus spēlētājus. Tāpēc gaidīju to ar nepacietību un nevēlējos viņus pievilt."

"Mans plecs ir nedaudz iekaisis. Kreisais. Bet, kā jau teicu, neskaitu spēka paņēmienus. Vienkārši eju laukumā katrā maiņā un daru savu darbu," pēc mača teica Girgensons. Debijas sezona latviešu uzbrucējam ir liels pārbaudījums gan fiziskā, gan psiholoģiskā ziņā: "Jā, šosezon noteikti ir bijuši periodi, kad šķiet, ka tas ir pats smagākais brīdis – visu pārbraucienu un spēļu katru otro dienu dēļ. Man nekad nav bijusi tāda sezona, jo īpaši kopā ar olimpiādi."

"Fani Latvijā paliek naktī nomodā, lai vērotu viņa spēles. Viņi ir traki hokeja fani, kuri mīl šo sporta veidu. Tas, ka viņiem NHL ir savējais, rada viņiem papildus baudu," teica Nolans. "Taču Girgensons nav favorīts tikai fanu vidū. Ja pieaugušo izlases spēlētāji vēlas, lai tik jauns puisis ierastos valstsvienībā un kļūtu par līderi, kā viņš izdarīja pagājušajā gadā, kļūst skaidrs, cik liela cieņa pret viņu ir savās mājās. (…) Girgensons var spēlēt. Netrūkst puišu, kuri prot smagi strādāt. Bet, ja tev ir ne tikai spēja smagi strādāt, bet arī prasme spēlēt, tas ir iemesls, kāpēc cilvēkiem Bufalo viņš tik ļoti patīk. Domāju, ka viņi viņu iemīlēs."

Zemgus Girgensons šosezon ir piedalījies 45 spēlēs, guvis četrus vārtus un izdarījis desmit rezultatīvas piespēles, ar 14 punktiem komandā ieņemot sesto vietu. Līderis ar desmit vārtiem un 13 piespēlēm ir Koudijs Hodžsons. Tāpat Girgensons ir nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -10 un ticis tikai pie divām soda minūtēm. Bufalo "Sabres" ar 32 punktiem 46 spēlēs ieņem pēdējo vietu Nacionālajā hokeja līgā.

Izmantotie resursi:The Buffalo News | Buffalo's Number One Source...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties