19.12.2015. 21:51
Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo «Sabres» regulārā čempionāta mačā sestdien savā laukumā ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Stenlija kausa ieguvējai Čikāgas «Blackhawks».

Mača rezultātu pēc nospēlētām sešām minūtēm atklāja «Blackhawks» zviedru uzbrucējs Denniss Rasmusens, kurš ielauzās «Sabres» aizsardzības zonā un veiksmīgi apveda pretinieku komandas spēlētājus.

Izlīdzinājumu mājinieki panāca otrā perioda vidū, kad Čikāgas vienības vārtsargs Korijs Krofords nespēja savlaicīgi ieņemt vietu vārtos. Viesu vārtsarga kļūdu izmantoja Kodijs Frensons, kurš panāca neizšķirtu.

Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām «Sabres» uzbrucējs Raiens O'Reilijs izvirzīja mājiniekus vadībā, bet pēc minūtes Bufalo vienība nonāca lielajā mazākumā, tādējādi viņiem vajadzēja aizstāvēties trijatā pret pieciem Čikāgas hokejistiem.

Lielo vairākumu 34 sekundes līdz trešās trešdaļas beigām izmantoja Patriks Keins, kurš panāca 2:2, tādējādi uzvarētājs pamatlaikā netika noskaidrots.

Tāpat arī pagarinājumā komandas vārtus neguva un hokejistiem bija jāizpilda pēcspēles metieni. Pēc otrās sērijas ar 1:0 vadībā bija «Blackhawks», bet trešo sēriju uzsāka Girgensons, kura mesto ripu tvēra Krofords, tādējādi Čikāgas vienībai izcīnot uzvaru ar 3:2.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu, uzvarēja savā vienīgajā iemetienā, kā arī pieļāva vienu kļūdu.

Šosezon aizvadītajās 29 spēlēs Girgensons izcēlies ar diviem gūtiem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Nākamo spēli «Sabres» aizvadīs vien pēc nedēļas, kad viesosies pie Bostonas «Bruins».

NHL Atlantijas divīzijas kopvērtējumā «Sabres» ar 32 punktiem 34 spēlēs ir septītajā pozīcijā, kamēr latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas «Lightning» ar 35 punktiem 33 cīņās ir sestā. Tikmēr Austrumu konferencē «Lightning» ir desmitajā vietā, bet «Sabres» ieņem 13.pozīciju.

Savukārt latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras «Canucks» ar 32 punktiem 34 spēlēs ir ceturtie Klusā okeāna divīzijā, bet Rietumu konferencē atrodas vien 11.pozīcijā.