26.02.2014. 08:04
Nacionālās hokeja līgas pirmajā spēlē Bufalo „Sabres” ar divu aizsarga Kristiana Ērhofa vārtu guvumu un divu vārtsarga Raiena Millera rezultatīvo piespēļu palīdzību ar 3:2 pieveica Karolīnas „Hurricanes”.

, nra.lv, Sports

Latvijas jaunais uzbrucējs Zemgus Girgensons spēles sākumā guva traumu, taču otrajā periodā atgriezās laukumā, noslēdzot maču ar lietderības koeficentu +1.

Pēc aizvadītajām olimpiskajām spēlēm NHL sezona atsākās ar „Sabres” un „Hurricanes” spēli Bufalo, kuru latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons uzsāka trešajā maiņā ar malējiem uzbrucējiem Markusu Folinjo un Braienu Flinu. Tiesa, jau pirmajā iznācienā uz ledus pret Girgensonu pamatīgu spēka paņēmienu veica Brets Bellemors, un 20 gadus vecais latvietis lēnām atgriezās uz rezervistu soliņa un pēc tam uz ģērbtuvēm.

Par laimi, Girgensons bija gatavs spēli turpināt un otrajā periodā atgriezās laukumā. Tieši pret viņu 25. minūtē tika pārkāpti noteikumi, un vairākumu izmantoja Kristians Ērhofs, atklājot rezultātu. Perioda otrajā pusē Girgensons kopā ar Flinu izrāvās pretuzbrukumā divi pret vienu aizsargu, taču Flina piespēle bija neprecīza, un drīz pēc tam Eriks Stāls panāca neizšķirtu 1:1.

Uzvarētāja noskaidrošana bija atlikta uz trešā perioda pēdējām astoņām minūtēm. Vispirms pamatīgu haosu pie „Hurricanes” Kema Vorda, kuram šī bija pirmā spēle pamatsastāvā kopā 31. decembra, vārtiem izmantoja Tailers Eniss, taču pēc trim minūtēm Aleksandrs Sjomins atrada caurumu mājinieku aizsardzībā, samērā brīvi ieslidoja zonā un pārspēja Raienu Milleru. Pamatlaika pēdējā minūtē ilgu reidu „Hurricanes” zonā veica Ērhofs un pēc viņa uzmetiena ripa no aizsarga nūjas ieslīdēja vārtos.

Uzvaras vārtu guvuma laikā laukumā bija arī Zemgus Girgensons, nopelnot pozitīvu lietderības koeficentu plus viens. Kopumā šajā mačā viņš nospēlēja 15 minūtes un 27 sekundes, vairāk nekā četras minūtes mazākumā, to laikā metienus pa vārtiem neizdarot un uzvarot vien 20% iemetienu. Kopumā šosezon Girgensons guvis 17 punktus (5+12).

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts „Sabres” vārtsargs Raiens Millers, kurš tikai pirmdien atgriezās no Sočiem, taču spēja aklimatizēties un atvairīt 36 no 38 pretinieku metieniem, turklāt izdarīja divas rezultatīvas piespēles abiem Ērhofa vārtu guvumiem. „Sabres” šī bija sezonas 16. uzvara, kuras izcīnīšanai pietika vien ar 18 metienu izdarīšanu.

Jau rītdien „Sabres” izbraukumā spēkosies ar vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Bostonas „Bruins”.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801