22.11.2013. 06:05
Nacionālās hokeja līgas klubs Bufalo „Sabres”, kuru šobrīd vada Latvijas izlases treneris Teds Nolans un pārstāv uzbrucējs Zemgus Girgensons, šonakt piedzīvojies zaudējumu Filadelfijā, ar 1:4 piekāpjoties „Flyers”. „Sabres” pirmā izvirzījās vadībā, taču pēc tam ielaida četrus bezatbildes vārtus.

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons šo spēli uzsāka otrajā maiņā kopā ar Koudiju Hogsonu un Taileru Enisu, tiesa, noraidījumiem bagātā spēlē bieži vien virknējumos ieviesa korekcijas. Girgensons mazākumā nospēlēja veselas piecas minūtes un desmit sekundes, kas bija otrs ilgākais laiks komandā aiz aizsarga Kristiana Ērhofa (5:52), turklāt Girgensons spēlēja arī brīžos, kad „Sabres” bija divu vīru mazākumā. Kopumā mačā latviešu uzbrucējs nospēlēja 15 minūtes un 17 sekundes, izdarīja divus metienus pa vārtiem un spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficentu mīnus viens.

Spēli Filadelfijā starp līgas nosacītajām pastarītēm („Flyers” pirms mača bija 25. vietā NHL, „Sabres” – pēdējā) aktīvāk uzsāka „Sabres”, tiesa, par savu aktivitāti arī tika ātri sodīta ar noraidījumu. Pēc tā izturēšanas ļoti laba iespēja gūt vārtus bija Džonam Skotam, taču „Flyers” vārti palika neskarti. Pavērsiens mačā notika, kad „Sabres” palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, taču lielais mazākums tika izturēts, un pēc tam jau noraidījumu saņēma ”Flyers” aizsargs Marks Streits. Vairākumā „Sabres” savērpa pamatīgu virpuli ap Reja Emerija vārtiem, un pēc Tailera Enisa metiena atlēkušo ripu vārtos ievirzīja Tailers Maierss, izvirzot „Sabres” vadībā 1:0.

Otrajā periodā „Sabres” atkal saņēma divus noraidījumus īsā laika posmā, taču izturēja arī šoreiz, tiesa, pārsvars bija pārgājis mājinieku pusē, kuri šajā periodā pa Raiena Millera vārtiem izdarīja 19 metienus („Sabres” – septiņus). Divus no šiem metieniem izdarīja Mets Rīds, turklāt abi bija precīzi, un 36. minūtē vadībā jau „Flyers” – 2:1. Abās reizēs ļoti labas piespēles izdarīja Stīvs Daunijs, bet otro vārtu guvumā laukumā bija arī Girgensons, tiesa, viņš tobrīd gaidīja uzbrukuma sākumu viduszonā, bet aizsargi pazaudēja ripu jau savā zonā.

Trešais periods neko īpaši jaunu nenesa, proti, „Sabres” atkal nopelnīja divus noraidījumus, un pirmo no tiem, spēlējot četratā pret trim, izmantoja Vensāns Lekavaljē. Brīdi pirms tam Girgensons bija ļoti tuvu tam, lai izraidītu ripu ārpus zonas, taču cīņā pie borta veiksmīgāks bija Klods Žirū. Spēles beigās Teds Nolans centās ko mainīt ar vārtsarga nomainīšanu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Skots Hartnels ar metienu tukšos vārtos uzlika izsaukuma zīmi „Flyers” uzvarai ar 4:1.

„Sabres” šis bija jau trešais zaudējums pēc kārtas, un komanda saglabā 30. vietu līgā, kamēr „Flyers” pēdējās sešās spēlēs uzvarējusi piecreiz un pakāpusies uz piekto vietu Metropoles divīzijā. Šī spēle bija īpaša tādēļ, ka pirmo reize NHL vēsturē tika aizvadīts mačs, kuru konkurējošo komandu galveno treneri ir indiāņu izcelsmes, proti, Teds Nolans un „Flyers” treneris Kregs Berubē. Abi pārņēma savas komandas vadību jau šīs sezonas laikā.