20.10.2013. 08:04
Latviešu hokejists Zemgus Girgensons pēc vienas spēles izlaišanas atgriezies Nacionālās hokeja līgas kluba Bufalo „Sabres” sastāvā, tiesa, tas nav palīdzējis viņa komandai pret sezonu lieliski uzsākušo Kolorado „Avalanche”, un piedzīvots zaudējums 2:4.

Zemgus Girgensons iepriekšējo „Sabres” spēli bija izlaidis savainojuma dēļ, taču šonakt atkal bija ierindā savā trešajā maiņā ar zviedru Jūhanu Lāšonu un Braienu Flinu. Lai arī ar rezultativitātes punktiem un metieniem pa vārtiem Girgensons šonakt neizcēlās, viņš nospēlētajās gandrīz 15 minūtēs (14:40) izdarīja veselus sešus spēka paņēmienus. Tas bija augstākais rādītājs abu komandu vidū.

Girgensons šo spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficentu, bet kopā savas debijas sezonas laikā guvis 2 punktus (1+1), un ieņem dalītu ceturto vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

„Sabres” šonakt uzņēma Kolorado „Avalanche”, komandu, kura ar savu jauno galveno treneri Patriku Ruā bija pārsteigusi NHL sabiedrību ar sešām uzvarām septiņās spēlēm, un šo statistiku sabojāt neizdevās arī Bufalo komandai. Jau pirmā perioda vidū „Sabres” ar diezgan bezzobainu spēli nokļuva iedzinējos 0:2, turklāt izdarīja tikai trīs metienus pa vārtiem.

Otrā perioda pirmajā minūtē Mets Dušēns cīņā pie vārtiem uzvarēja veselus četrus „Sabres” spēlētājus un vairākumā panāca jau 3:0. Mača liktenis bija praktiski skaidrs, taču Koudijs Hogsons ar spēcīgu šķīlienu ātrajā uzbrukumā vienus vārtus atguva. Pēc pāris minūtēm „Avalanche” uzbrucēji vēlreiz parādīja savas domas par Bufalo aizsardzību, ar vairākām piespēlēm izārdot to uz visām pusēm, un Pols Štjastnijs iemeta ceturto ripu Raiena Millera sargātajos vārtos.

Mačs noslēdzās ar „Avalanche” uzvaru 4:2, kas ļauj lavīnai kopā ar Pitsburgas „Penguins” ieņemt otro vietu visā līgā. Savukārt „Sabres” turnīra tabulā meklējama pavisam pretējā galā un ar 10 spēlēs gūtiem trim punktiem ieņem priekšpēdējo vietu NHL.

Lielisku tempu uzņēmusi arī Sanhosē „Sharks” vienība, kura ar 15 punktiem šobrīd ieņemt pirmo vietu līgā. Šonakt haizivīm ceļā patrāpījās Kalgari „Flames”, kura tika pieveikta ar 6:3. Veselus četrus punktus šajā spēlē guva Džo Pavelskis (2+2), bet „Sharks” vairākumā pretinieku vārtsargu pārspēja trīs reizes, tiesa, vienreiz arī savā vairākumā vārtus ielaida.

Par vārtu trūkumu nevarēja sūdzēties arī Fīniksas „Coyotes”, kura pamatlaika pēdējās 21 minūtes laikā „Red Wings” iemeta piecus bezatbildes vārtus un svinēja uzvaru ar 5:2. Pēdējos vārtus mača pēdējā sekundē guva neviens cits, kā „Coyotes” vārtsargs Maiks Smits.

Sausās spēles šonakt aizvadījuši Korijs Šnaiders un Tūka Rasks. Pirmais palīdzēja „Devils” ar 4:0 pieveikt Ņujorkas „Rangers”, bet Raska Bostonas „Bruins” sniedza paraugstundu Tampabejas „Lightning” vārtsargiem Benam Bišopam un Andersam Lindbakam, atvairot visus 23 pretinieku metienus un palīdzot „Bruins” uzvarēt ar 5:0.