26.02.2017. 07:51

Girgensons, kurš laukumā devās pirmo reizi kopš 8. februāra, ķermeņa vidusdaļas savainojuma dēļ izlaida astoņus mačus. Viņš atgriezās "Sabres" trešajā uzbrucēju trijniekā, ko veidoja kopā ar Bufalo kapteini Braienu Džiontu un Markusu Foliņjo.

Latvietis laukumā pavadījās 13 minūtēs un 56 sekundēs piecas reizes meta pa pretinieku vārtiem, kas bija otrais labākais rādītājs komandā aiz aizsarga Rasmusa Ristolainena, nopelnīja punktu par rezultatīvu piespēli, pielietoja vienu spēka paņēmienu, taču neveiksmīgi darbojās iemetienos, uzvarot tikai 13% gadījumu. Šosezon aizvadītajās 54 spēlēs Zemgus nopelnījis 14 (6+8) punktus.

"Sabres" sastāvā pēc divu cīņu pārtraukuma atgriezās arī talantīgais Sems Reinhārts, tomēr viesi jau trešajā minūtē nonāca iedzinēju lomā, rezultātu atklājot zviedram Gabrielam Landeskūgam, kurš meistarīgi vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu - 1:0.

13. minūtē, spēlējot skaitliski vienādos, taču nepilnos sastāvos, "Avalanche" pārsvaru dubultoja bijušais "Sabres" krievu uzbrucējs Mihails Grigorenko (2:0). Viņš apslidoja Robina Lēnera sargāto cietoksni un pats sev izkārtoja labu metiena pozīciju. Savukārt pēc nepilnām divām minūtēm Bufalo vārtus iekaroja arī aizsargs Taisons Berijs, panākot jau pārliecinošo 3:0.

Trešdaļas izskaņā viesi pirmoreiz ieguva skaitlisko vairākumu, kura realizēšanai bija nepieciešamas tikai sešas sekundes. Saņēmis piespēli no somu aizsarga Ristolainena, pa vārtiem meta 2015. gada NHL drafta otrais numurs Džeks Aikels, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija jau pieminētais Sems Reinhārts - 1:3.

Otrās trešdaļas vidusdaļā rezultāta starpību līdz minimumam (2:3) samazināja Girgensona maiņas partneris Markuss Foliņjo, izceļoties desmito reizi šosezon. Vārtu guvuma noorganizēšānā lielu darba apjomu paveica arī Girgensons, kurš teicami tika garām pretspēlētājam, apdraudēja sāncenšu vārtus, pats bija pirmais pie laukuma saimnieku vārtsarga atsistās ripas un nogādāja to līdz Foliņjo.

17. minūtē "Avalanche" atguva divu vārtu pārsvaru (4:2), taču pēc pavisam neilga brīža rezultāts uz tablo atkal vēstīja tikai par vienu vārtu starpību, jo savus pirmos vārtus pasaules spēcīgākajā hokeja līgā guva Evanss Rodrigess - 3:4.

Tuvojoties pamatlaika noslēgumam, Bufalo nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr situācija kļuva vēl sliktāka. Pēdējā minūtē 5:3 panāca Landeskūgs, kurš, izceļoties otro reizi mačā, nopelnīja trešo (2+1) rezultativitātes punktu.

"Sabres", kam šī bija otrā neveiksme pēc kārtas ar 62 punktiem 61 spēlē ieņem 13. pozīciju Austrumu konferencē, no astotajā vietā esošās Bostonas "Bruins" atpaliekot par sešiem punktiem. Tikmēr "Avalanche", kas pārtrauca trīs neveiksmju sēriju, ar 37 izcīnītiem punktiem ierindojas pēdējā vietā visā līgā.