07.01.2017. 22:49
Šovakar Nacionālajā hokeja līgā (NHL) agro spēli aizvadīja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ''Sabres'', kas guva trīs vārtus pēdējā trešdaļā un izcīnīja spraigu uzvaru pār Vinipegas ''Jets'' 4:3. Izlīdzinājumu trešās trešdaļas sākumā panāca latviešu uzbrucējs, kurš guva savus piektos vārtus šosezon.

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons šovakar spēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Raienu O'Railiju un Braienu Džiontu. Latvijas uzbrucējs laukumā pavadīja 16:09 minūtes, no kurām 2:19 mazākumā un 10 sekundes vairākumā. Zemgus divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, kā arī vienu trāpīja pa vārtu pārliktni, veica divus spēka paņēmienus un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vinipegas ''Jets'' uzņēmusi labu tempu, uzvarot sešus mačus pēdējās deviņās spēlēs. Bufalo ''Sabres'' savukārt pagājušajā cīņā papildlaikā piekāpās Čikāgas ''Blackhawks'' 3:4, kas bija komandas 15. zaudējums 38 spēlēs. Viens no Bufalo līderiem Džeks Aikels pēdējās piecās spēlēs guvis četrus vārtus un divas reizes rezultatīvi piespēlējis, kļūstot par šā brīža karstāko komandas uzbrucēju.

Spēles sākumā abas komandas apmainījās ar dažiem ātriem uzbrukumiem, taču pirmā ripa, diemžēl, iekrita ''Sabres'' vārtos. Laukumā tobrīd bija Girgensona maiņa. Latvietis veica spēka paņēmienu pretinieku zonā, bet ripa pēc tā atlēca pie talantīgā Patrika Laines, kurš pretuzbrukumā divi pret vienu piespēlēja Nikolajam Ēlersam, un dāņu hokejists savu iespēju izmantoja, metot pustukšos vārtos – 1:0.

Nepilnas 30 sekundes pirms perioda beigām ''Sabres'' izdevās atgūties. Šoreiz izcili nospēlēja Raiens O'Railijs, kurš, atrodoties tuvu vārtiem, viltīgi pameta ripu garām aizsargam un tā izlidoja vārtsargam starp kājsargiem – 1:1. Pirmo trešdaļu mājinieki noslēdza uz visai pozitīvas nots.

Otrā spēles nogriežņa ievads atkal bija neveiksmīgs Dena Bailsmas vadītajai komandai, jo Kodijs Frensons ātri atstāja savu komandu mazākumā. ''Sabres'' gandrīz izturēja divas minūtes nevienādos sastāvos, tomēr bijušais Bufalo hokejists Drū Stafords pats no aizvārtes lauzās uz vārtiem un savu arī panāca, gūstot vārtus pret savu kādreizējo komandu – 2:1.

Pēc nedaudz vairāk kā piecām minūtēm izcēlās vēl viens spēlētājs, kurš pirms diviem gadiem izrādījās nevajadzīgs "Sabres''. ''Jets'' nerealizēja skaitlisko vairākumu, taču pēc īsa brīža Joels Armia savāca vārtsarga atsisto ripu un, atrodoties starp trīs savas bijušās komandas spēlētājiem, raidīja to vārtos – 3:1. Bufalo atbildēja ar dažām bīstamām izdevībām, tomēr otrā trešdaļa noslēdzās pagalam neveiksmīgi.

Pēdējo periodu Bufalo sāka aktīvi, kas vainagojās ar Markusa Folinjo vārtiem piektajā minūtē – uzbrucējs aizslidoja viens pret vienu ar Konoru Hellebaku, apspēlēja vārtsargu un iebakstīja ripu aiz vārtu līnijas – 2:3. ''Sabres'' uzreiz uzvarēja centra iemetienu, ripai nonākot pie Girgensona, kurš meta un trāpīja pa pārliktni.. Tomēr, tas nebija viss. Bufalo turpināja uzbrukt un Meta Mulsona mesto ripu pārtvēra Girgensons, kurš apslidoja vārtsargu un guva savus piektos vārtus šosezon – 3:3!

Pēc Latvijas uzbrucēja vārtiem efektīvu, taču reizē arī agresīvu spēka paņēmienu izpildīja Džeiks Makeibs, notriecot no kājām Laini. Soms palika guļot uz ledus, taču ''Jets'' hokejisti bez vilcināšanās mēģināja pārmācīt Makeibu, kas gan īsti neizdevās, jo aizsargs pēc saķeršanās uzreiz tika noraidīts un nosūtīts uz ģērbtuvēm.

Bufalo negrasījās apstāties. Sekoja kārtējais uzbrukums, pēc kura no asa leņķa vārtus guva komandas kapteinis Braiens Džionta, panākot emocionālu pārsvaru 3:4. Jāpiebilst, ka laukumā tobrīd atradās Girgensons, nopelnot sev pozitīvu lietderības koeficientu. Spēles turpinājumā uzvirmoja asumi, tomēr mačs noslēdzās ar fantastisku Bufalo uzvaru.

Vārti: 4:48 Ēlerss (Laine, Šeifele) 1:0, 19:36 O'Railijs (Reinhārts) 1:1, 22:30 Stafords (Vīlers, Pero) 2:1, 27:51 Armia (Lorijs, Morisejs) 3:1, 45:12 Folinjo (Frensons) 3:2, 45:38 Girgensons (Mulsons) 3:3, 49:54 Džionta (O'Railijs) 3:4Soda minūtes: 14:18Metieni: 35:36Vārtsargi: Konors Hellebaks – Robins Lēners