05.10.2013. 08:35
Ar aktīvu sniegumu savā otrajā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL) piektdien izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, bet viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda cieta savu otro zaudējumu sezonas ievadā.

Piektdienas mačā Bufalo klubs savā laukumā ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Otavas vienībai Senators.

Pašlaik 19 gadus vecais Girgensons darbojās savas komandas trešajā maiņā, uz ledus pavadot 12 minūtes un 16 sekundes. Latvietis veica divus metienus pa vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības koeficients palika neitrāls.

Visas spēles gaitā Girgensons un viņa pārstāvētā maiņa laukumā izcēlās ar lielu aktivitāti. Pirmajā trešdaļā teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja pats Girgensons, bet pēc mača Sabres galvenais treneris Rons Rolstons izteicās, ka ir apmierināts tikai ar latvieša pārstāvētās maiņas sniegumu.

Viesi uzvaru nodrošināja minūti un 35 sekundes pirms mača pamatlaika beigām, kad izcēlās zviedru aizsargs Ēriks Kārlsons. Viesu komandas vārtsargs Kreigs Andersons atvairīja 35 pretinieku metienus, bet Sabres vārtsargs Raiens Millers tika galā ar 45 raidījumiem.

Kā ziņots, jaunās sezonas pirmajā mačā Sabres vienība trešdien ar rezultātu 1:2 izbraukumā piekāpās Detroitas Red Wings hokejistiem. Girgensons savā debijas spēlē NHL guva vārtus, kā arī tika atzīts par mača trešo spožāko zvaigzni.

Girgensons 19 gadu vecumā kļuvis par 19.Latvijas hokejistu, kurš spēlējis pasaules spēcīgākajā līgā. Turklāt viņš ir jaunākais latviešu debitants.

Pagājušo sezonu Girgensons, kuru 2012.gada NHL draftā Sabres izvēlējās ar augsto 14.numuru, aizvadīja Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Ročestras Americans. Regulārajā sezonā 61 AHL spēlē Girgensons guva sešus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients bija negatīvs -7. Savukārt trīs izslēgšanas turnīra spēlēs uzbrucējs guva trīs vārtus. Latvietis tika atzīts par visvairāk progresējušo Americans spēlētāju.

Iepriekšējās divās sezonās Sabres komanda nav spējusi kvalificēties Stenlija kausa izcīņai.

Neviens cits Latvijas hokejists Å¡osezon nav NHL komandu pieteikumos. PagājuÅ¡ajā sezonā Stenlija kausa izcīņas finālsērijā ar Bostonas Bruins komandu spēlēja uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, tomēr jaunu lÄ«gumu Ziemeļamerikā viņam nepiedāvāja un Å¡o sezonu latvietis sācis Å veicē. Pirmssezonas sagatavoÅ¡anās posmā ar NHL vienÄ«bu Tampabejas Lightning bija arÄ« vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurÅ¡ sezonu sāks Austrumkrasta hokeja lÄ«gā (ECHL).

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa