28.12.2014. 08:58
Zemgus Girgensons izcēlies ar vārtu guvumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionāta spēlē, naktī uz svētdienu palīdzot Bufalo «Sabers» komandai ar 4:3 pēcspēles metienos savā laukumā apspēlēt Ņujorkas «Islanders».

• Girgensons un «Sabres» saņem «pērienu» Detroitā 2014. g. 24. decembris

20 gadus vecais Latvijas uzbrucējs vārtus guva trešās trešdaļas vidusdaļā, kad precīzi meta mazākumā, panākot rezultāta starpību līdz minimumam - 2:3.

Mača gaitā Bufalo «Sabres» atradās iedzinēju lomā ar 0:3, taču prata atspēlēties, izcīnot uzvaru pēc četriem piedzīvotiem zaudējumiem pēc kārtas.

Girgensons laukumā pavadīja 18 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā veica četrus metienus, bloķēja vienu pretinieku mesto ripu, lika lietā vienu spēka paņēmienu, nopelnīja divas soda minūtes un uzvarēja 8 no 17 iemetieniem, bet viņa lietderības koeficients bija -1.

Girgensons piedalījās pēcspēles metienu sērijā, bet viņš savu izdevību neizmantoja.

Latvietis tika nosaukts par mača spožāko zvaigzni.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā Teda Nolana vadītā komanda ar 36 mačos nopelnītu 31 punktu atrodas 14. vietā 16 vienību konkurencē.