31.01.2014. 06:45
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons guvis uzvaras vārtus (mazākumā) un izdarījis rezultatīvu piespēli, sekmējot Bufalo „Sabres” uzvaru izbraukumā pār Fīniksas „Coyotes” (3:2). 20 gadus vecā uzbrucēja sniegums tika novērtēts ar mača pirmās zvaigznes titulu.

Zemgus Girgensons tika sūtīts laukumā pirmajā maiņā kopā ar Taileru Enisu un Metu Mulsonu un savu vietu pirmajā maiņā attaisnoja jau septītajā minūtē, kad „Sabres” izvirzījās vadībā. Atlēkušo ripu pēc Mulsona metiena vārtos raidīja Eniss, un rezultatīva piespēle šajā vārtu guvumā tika piešķirta arī latviešu uzbrucējam. Girgensons tādējādi pārtrauca savu 12 spēļu sēriju, kurā viņš nebija guvis ne punkta. Tiesa, ar to viņam šonakt nepietika.

Kopumā pirmajā periodā gan dominēja „Coyotes”, kura nākamajā sezonā piedalīsies nevis ar Fīniksas, bet Arizonas nosaukumu. „Coyotes” izdarīja 21 metienu un perioda beigās divreiz salauza Bufalo vārtsarga Raiena Millera cietoksni, kas ļāva pārņemt vadību (2:1).

Otrajā periodā spēle nedaudz izlīdzinājās, tāpat kā to izdarīja rezultāts. „Sabres” izmantoja savu pirmo iespēju vairākumā, kas ļāva sezonas astotos vārtus gūt Stīvam Otam. Neveiksmīgs brīdis perioda izskaņā piemeklēja spēles tiesnesi, kuram pa seju trāpīja ripa, un viņš bija spiests atstāt laukumu, taču pēc pārtraukuma atgriezās pie savu pienākumu pildīšanas.

To gan ar patiesu pārliecību nevarēja teikt par „Sabres” hokejistiem, kuri trešajā periodā bija pamatīgi iespiesti savā zonā, un Koudijs Hogsons nopelnīja savu trešo noraidījumu spēlē. Tiesa, mazākums izvērtās ļoti veiksmīgs Girgensonam, kurš pretinieku zonā atņēma ripu Kītam Jendlam un uzreiz to raidīja vārtos.

Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās, jo, lai arī „Coyotes” nomainīja vārtsargu pret vēl vienu uzbrucēju, īsti nopietnu uzbrukumu tā nespēja izveidot un piedzīvoja zaudējumu. Fīniksas komanda pēdējo sezonu neko daudz nav spējusi izdarīt pret „Sabres” un piedzīvojusi zaudējumus septiņās no pēdējām astoņām spēlēm. Uzvaras prieku gan nedaudz aptumšoja Mulsona mača izskaņā gūtais savainojums, par kura nopietnību skaidrība būs jau drīzākajā laikā.

„Sabres” un „Coyotes” pirmajā spēlē ar 2:1 papildlaikā uzvaru izcīnīja Bufalo (uzvaras vārti gan bija pietiekami kuriozi, lai par uzvaru „paldies” teiktu veiksmei), un tajā spēlē Girgensons tika atzīts par mača labāko spēlētāju. Tieši tāds pats gods viņam piešķirts arī šodien, savukārt par trešo zvaigzni atzīts Millers, kurš atvairīja 38 no 40 „Coyotes” metieniem.

Šonakt Girgensons laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 17 minūtes, kuru laikā izdarīja četrus metienus pa vārtiem un pielietoja piecus spēka paņēmienus. Tāpat viņa kontā rezultatīva piespēle, pozitīvs lietderības koeficents +1 un jauns ieraksts viņa vēl īsās NHL karjeras vēsturē, proti, pirmie uzvaras vārti, kuri turklāt gūti mazākumā. Šosezon Girgensons savācis 16 punktus (5+11) 52 spēlēs.