31.10.2015. 04:57
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt palīdzēja Bufalo „Sabres” vienībai gūt vēl vienu uzvaru pār Filadelfijas „Flyers” (3:1). Girgensons punktus neguva, taču sarūpēja komandai divus vairākumus un spēlēja svarīgu lomu otro vārtu guvumā, turklāt pirmoreiz šosezon pavadīja laukumā vairāk nekā 20 minūtes.

Kopš trenera Dena Bailsmas un vairāku jaunu uzbrucēju ierašanās Bufalo komandā, Zemgus Girgensona spēles laiks bija samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, kad viņš vidēji mačā laukumā pavadīja 19:04 minūtes. Līdz šodienai viņa labākais rādītājs bija 18:32 minūtes vakardienas mačā pret „Penguins”, bet šonakt latviešu uzbrucējs to pārspēja gandrīz par divām minūtēm un nospēlēja 20:27 minūtes.

Pirms pāris dienām „Sabres” jau bija uzvarējusi Filadelfijas komandu, izšķirošos vārtus gūstot tieši Girgensonam, bet šoreiz aizvadīja spēli savās mājās. Mačā netrūka noraidījumu, un Girgensons tika iespēlēts gan vairākumā (4:46 minūtes), gan mazākumā (3:24). Viņš izdarīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja trīs pretinieku metienus, spēli pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

„Sabres” izvirzījās vadībā pirmā perioda izskaņā, kad ātrajā uzbrukumā teicami nospēlēja Džeks Aikels. Izgājiens divi pret vienu nesanāca, jo divi „Flyers” hokejisti paspēja atgriezties aizsardzībā, taču Aikels pamanījās izlavierēt starp viņiem un trieca ripu vārtu devītniekā. Savukārt otrā perioda sākumā „Sabres” tika pie vairākuma, kurā Girgensons ieņēma vietu vārtu priekšā un uzskatāmi nosedza vārtsarga redzamību, ļaujot Raienam O`Railijam panākt 2:0.

Girgensons sarūpēja savai komandai iespēju spēlēt piecatā pret trim, kad otrā perioda vidū pret viņu divreiz pēc kārtas tika pārkāpti noteikumi, taču šoreiz „Sabres” neizdevās uzlauzt sava bijušā vārtsarga Mihala Noivirta cietoksni. Girgensona komanda gan otro spēli pēc kārtas izcēlās ar ievērojami vairāk metieniem nekā konkurenti – vakar pret „Penguins” tika izdarīti 53 metieni, bet šonakt pirmajos divos periodos metienu attiecība 31:14, kamēr spēlē kopā – 36:28.

O`Railijs trešā perioda sākumā guva savu trešo punktu šodien un 13. šosezon (4+9), turklāt O`Railijs šonakt nospēlēja 26:03 minūtes, kas bija pārliecinoši ilgākais spēles laiks komandā. „Flyers” savus goda vārtus gan spēja vēl nokārtot, kad rezultatīvi meta Marks Straits, taču no zaudējuma 1:3 neizvairījās. Bufalo komandai šī ir ceturtā uzvara sezonas 11 spēlēs, kas devis astoņus punktus, bet Filadelfijai pagaidām desmit punkti. Nākamā spēle Girgensonam un „Sabres” paredzēta parīt pret Ņujorkas „Islanders”.

Vārti: 19:24 Aikels (O`Railijs, Lāšons) 1:0, 24:20 O`Railijs (Džionta, Frensons) 2:0, 43:12 Delorjē (O`Railijs, Foliņjo) 3:0, 56:34 Straits (Ambergers, Gaņē) 3:1Metieni: 36:28Soda minūtes: 30:31Spēka paņēmieni:19:21Vārtsargi: Linuss Ulmarks – Mihals Noivirts

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]